Izveido komandu un piesakies izlaušanās spēlei "Misija NĀKUM"

 

Desmit, deviņi, astoņi…

1879. gada 14. marts. Pasaulē nāk Alberts Einšteins – relativitātes teorijas izveidotājs, vairāku dižu citātu autors. Viena no ievērojamām atziņām - “Ir tikai divas bezgalīgas lietas: Visums un muļķība. Kas attiecas uz Visumu, es neesmu pilnībā pārliecināts.”

Septiņi, seši, pieci…

1889. gada 20. novembris. Dzimst Edvīns Habls – vīrs, kurš 1924. gada 30. decembrī rada apvērsumu galaktikas izpētē, paziņojot, ka Visums patiesībā ir daudzkārt lielāks nekā visu laiku šķitis. Atklājums ir revolucionārs – tā nozīmīgums un apmēri salīdzināmi ar Amerikas atklāšanu pasaules ģeogrāfijas izpētes vēsturē.

Četri, trīs divi…

1969. gada jūlijs. Cilvēks pirmo reizi kāpj uz Mēness. Nīls Ārmstrongs, kļūstot par pirmo cilvēku, kas bijis uz Mēness, saka nu jau folklorizējušos vārdus “Tas ir mazs solis cilvēkam, bet milzīgs lēciens cilvēcei”.

 

Viens…misija “NĀKUM” var sākties!

2019. gada 20.un 21. jūlijā ceļu kosmosā varēs mērot ikviens interesents komandā (2-4 cilvēku sastāvā), kaut gan spēli ieteikts apmeklēt no 11 gadu vecuma – šogad ievērojamas jubilejas svin gan jau minētie zinātnieki un viens no ievērojamākajiem notikumiem kosmosa izpētē, gan ķīmisko elementu periodiskā tabula, kopš kuras izveides šogad aprit 150 gadi – būs nepieciešamas zināšanas arī ķīmijā, lai varētu izlauzties un atgādāt atpakaļ zinātnieces Zintas nozudušo akmeni no Mēness.

 

VIBJO “Sudraba “ZIRG’s” un Jauniešu ideju laboratorijas vārdā piedalīties aicināti arī jaunieši un ģimenes. Pieteikties ir iespējams, aizpildot pieteikuma formu mājaslapā www.vibjo.mozello.lv. Paldies par sadarbību un atbalstu arī brīvprātīgajiem programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” ietvaros.