Jaunākās grāmatas un abonētā prese

                  

                         Grāmatu jaunumi – februāris*                                                  Abonētā prese 2023

                         

     Jaunieguvumu ARHĪVS                                                                                    Žurnālu ARHĪVS                                                                                      

*Jaunieguvumu saraksts kļuvis pārskatāmāks, vizuāli atraktīvāks un vieglāk lietojams:

1) Satura rādītājā, uzklikšķinot uz nodaļas nosaukuma, uzreiz nonāksiet atbilstošajā saraksta lapā. 

2) Jaunieguvumu nosaukumi un apraksti ir papildināti ar grāmatu vāciņu attēliem.

3) Uzklikšķinot izvēlnei "Uz e-katalogu", ikvienu grāmatu varēsiet ērti atrast bibliotēkas e-katalogā un ar bibliotekāra piešķirto lietotāja vārdu un paroli to rezervēt.

 

Uzklikšķinot uz norādes "šeit" zem grāmatas vāka attēla, nokļūsiet Valmieras novada bibliotēku kopkatalogā pie attiecīgās grāmatas.

 

Iesakām:

 

Kā uzvedīsimies pie galda?

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.                         

Grāmata paredzēta galvenokārt bērniem vecumā no 7 līdz 13 gadiem, bet ir ceļvedis visai ģimenei. Tā iepazīstina bērnus ar etiķetes pirmsākumiem un galda kultūras pamatprincipiem. Iepazīstot dažādas situācijas un izpētot krāšņās ilustrācijas grāmatā, bērns iemācīsies pareizi uzklāt galdu, tikt galā ar sarežģītiem ēdieniem un, aizejot ciemos vai uz restorānu, jutīsies pārliecināts un ar prieku pieņems labas uzvedības noteikumus.

 

Satikšanās ar mazo Billi

  

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.

"V. Belševica ir mana Vecāmāte, un atzīšos, ka bērnībā man "Bille" mazliet traucēja - bieži, kad izprašņāju Vecomāti par laiku, kad viņa bija maziņa, saņēmu neierasti stingru un strupu: Lasi "Billi"! Nu, kāpēc man jālasa, ja stāstnieks sēž pretī? Tagad, kad kāds laiciņš paskrējis, es esmu laimīga un pateicīga par šo grāmatu. Tā ir ne tikai par meitēnu Billi, bet par neskaitāmiem Rīgas zēniem un meitenēm un viņu vecākiem, vienkāršiem darba ļaudīm, kas 1930. gadu Rīgā sitās pa dzīvi kā mācēdami. Tas kolorīti, trāpīgi un brīžam skarbi te aprakstīts." (Baiba Magone). Šis daļēji autobiogrāfiskās triloģijas "Bille" izdevums nāk klajā laikā, kad "Bille" kļuvusi par neatņemamu Latvijas Kultūras kanona daļu. Pēc grāmatas motīviem uzņemta filma, kas 2018. gadā saņēma balvu "Lielais Kristaps".

 

Krāšņas vārdu spēles un ilustrācijas

  

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.

Dzejas krājums visu vecumu bērniem, kas spēj ar labsirdību saskatīt ačgārni neparasto valodā, dzīvniekos un cilvēkos mums visapkārt, kā arī pašiem sevī. Tas ir lēciens brīnumainā vārdu spēļu un dažādu neierastu būtņu pasaulē, kur sadzīvo suņi, kaķi, vārnas, cilvēki... reizē tik pazīstami, bet vai tiešām?

 

Tēva un meitas amizantie piedzīvojumi

  

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.

Keita ir 12 gadus veca un dzīvo kopā ar tēti Stenu un labradoru Fredi. Keitas mamma nomira, kad meitene bija vēl pavisam maza. Kādu dienu tētis paziņo, ka vēlētos apprecēties vēlreiz, un lūdz meitai palīdzību atrast īsto sievu. Tētim piemērotas sievas meklējumos abi piedzīvo virkni komisku starpgadījumu.

 

Amerikāņu literatūras klasika

        

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.   

A heart-warming tale of love, sisterhood and hardship during the New England Civil War, Little Women tells the story of the lovable March family. Meg, Beth, Jo and Amy try to support their mother at home while their father is away at war and enter into various scrapes and adventures as they do so. Alcott beautifully interweaves bad times and good as her characters struggle with the trials and tribulations of growing up and their relationships with one another.

 

 Nāc un izvēlies!