Jaunākās grāmatas un abonētā prese

          

                         Grāmatu jaunumi - aprīlis*                                              Abonētā prese 2022
                                                          

     Jaunieguvumu ARHĪVS                                                                                                       

*Jaunieguvumu saraksts kļuvis pārskatāmāks, vizuāli atraktīvāks un vieglāk lietojams:

1) Satura rādītājā, uzklikšķinot uz nodaļas nosaukuma, uzreiz nonāksiet atbilstošajā saraksta lapā. 

2) Jaunieguvumu nosaukumi un apraksti ir papildināti ar grāmatu vāciņu attēliem.

3) Uzklikšķinot izvēlnei "Uz e-katalogu", ikvienu grāmatu varēsiet ērti atrast bibliotēkas e-katalogā un ar bibliotekāra piešķirto lietotāja vārdu un paroli to rezervēt.

 

Uzklikšķinot uz grāmatas vāka attēla vai "šeit", nokļūsiet Valmieras novada bibliotēku kopkatalogā pie attiecīgās grāmatas.

 

Iesakām:

Dzejolīši bērniem

   

          Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.                                                     

 

Grāmata domāta visiem maziem ziņkārīgiem un zinātkāriem deguntiņiem, kuriem patīk saost pavasara un rudens vēju, kurš nes sēkliņas pa gaisu; paošņāt puķuzirnīšus, piparmētras, liepziedus, kumelīšu tēju un skursteņu dūmus, kuri kā bizes aizstiepjas debesīs. Krājumu pilda ļoti svaigi, neparasti, trāpīgi un asprātīgi dzejoļi, kuri nelīdzinās neviena cita autora rindām.

         

Kā pārvarēt bailes

        

      Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.   

 

Autore: rakstot šo grāmatu, man nekas nebija jāizdomā: es Figaro sastapu pirms vairākiem gadiem Cēsīs. Draudzīgu un skaistu. Tomēr bija viens "bet" – šis suns bija bailīgs! Savukārt vistas, augstprātīgais gailis, pļāpīgās kazas, visi daudzie kaķi un suņi, par ko rakstu grāmatā, arvien dzīvo manās mājās un to apkārtnē Saldū. Jāizdomā nebija arī tas, ko zināju: bailes no mums aiziet projām, ja ieskatāmies tām acīs. Varbūt ne vienmēr to atceramies. Tad ir labi, ja uzrodas kāds draugs, pat ja tas ir tikai mazs kaķītis, lai mūs iedrošinātu. Un neprasa par to neko pretī, pat ne cepumiņus. Tad nekas cits neatliek kā sākt ticēt – gan pašam sev, gan arī visam labajam dzīvē, pat ja tā ir balta suņu meitene, kurā iespējams iemīlēties līdz ausu galiņiem...

                                            

Pareizrakstība

           

       Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.   

Katram ir gadījies, kad vārda pareizrakstība ir it kā zināma, bet gribas īsi un aši pārliecināties, vai viss kārtībā. Šī ir tā grāmata, kas paredzēta ašai acs iemešanai, lai var turpināt iesākto. Tāpat, kad latviešu valodu pēc gudrām grāmatām apgūst vai māca, var rasties vēlēšanās pamēģināt, kā vienkāršāk. Te arī būs – saprast un uztvert latviešu valodas vārdu pareizrakstību ātri un viegli. Šīs grāmatas uzmanības centrā ir skaņa, burts un vārda pareizrakstība.

 

Biogrāfija

           

        Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.   

Tas ir sirsnīgs stāsts par bērnību Čikāgas Dienvidu pusē, jurisprudences studijām un sekmīgu karjeru, mīlestību pret Baraku, bērnu audzināšanu, kā arī par dzīvi Baltajā namā. Iedvesmojošie bijušās ASV pirmās lēdijas memuāri tagad adaptēti arī jaunākiem lasītājiem. Mišela Obama dalās pārdomās ar jauniešiem, un mudina saprast, ka neviens nav ideāls, sevis meklējumi nekad nebeidzas un svarīga ir pati augšana. Drosmīgi stāstot savu stāstu, Mišela jautā jaunajiem lasītājiem: kas esat jūs un par ko gribat izaugt?

 

Par bitēm, ar kurām nekad neko nevar zināt

           

        Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.   

 

Lido līdzi Bitītei Dūcītei un neaizmirstamā ceļojumā iepazīsti rosīgās, dūcošās bišu pasaules noslēpumus... bzzz! Vai zināji, ka bitēm patīk dejot un ka tām ir apbrīnojama oža? Šajā grāmatā tu iepazīsi stāstus par bitēm no visas pasaules, uzzināsi, kā bites nāk pasaulē, kā iekārto savas ligzdas un kāpēc šīs dūcējas mums visiem ir tik svarīgas.

 

                                                         Nāc un izvēlies!