Jaunākās grāmatas un abonētā prese

          

                         Grāmatu jaunumi – oktobris*                                                  Abonētā prese 2022

                         

     Jaunieguvumu ARHĪVS                                                                                    Žurnālu ARHĪVS                                                                                      

*Jaunieguvumu saraksts kļuvis pārskatāmāks, vizuāli atraktīvāks un vieglāk lietojams:

1) Satura rādītājā, uzklikšķinot uz nodaļas nosaukuma, uzreiz nonāksiet atbilstošajā saraksta lapā. 

2) Jaunieguvumu nosaukumi un apraksti ir papildināti ar grāmatu vāciņu attēliem.

3) Uzklikšķinot izvēlnei "Uz e-katalogu", ikvienu grāmatu varēsiet ērti atrast bibliotēkas e-katalogā un ar bibliotekāra piešķirto lietotāja vārdu un paroli to rezervēt.

 

Uzklikšķinot uz norādes "šeit" zem grāmatas vāka attēla, nokļūsiet Valmieras novada bibliotēku kopkatalogā pie attiecīgās grāmatas.

 

Iesakām:

 

Iepazīsti ukraiņu folkloru

   

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.                                                     

Ukraiņiem, tāpat kā citām tautām, ir pasakas par spēkavīriem, kas uzvar pūķus, par gudriniekiem, kas ar asprātību pieveic muļķību, kā arī par meļiem un ļaundariem, kas saņem pelnīto sodu. Un, kad pasaka ir galā, atliek vienīgi piebilst: Arī es tur biju, medus miestiņš tur lija, pār lūpām tecēja, bet mutē netika. Ar nēšiem tur sienu ved, ar sietu ūdeni nes!

 

Pārbaudi savu veiklību

  

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.

Veiklības spēle. Spēles mērķis ir pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no krēsliem. Sadaliet krēslus vienādās daļās un izdaliet spēlētājiem. Spēlētāji secīgi galda vidū liek krēslus vienu otram virsū tā, lai tie neapgāžas. Galdam pieskarties var tikai viens krēsls, pārējiem jāatrodas virs tā. Ja gājiena laikā krēslu konstrukcija sabrūk, spēlētājam ir jāpaņem sev visi uz galda esošie krēsli. Nākamais gājiens ir pa kreisi esošajam spēlētājam. Uzvar spēlētājs, kurš pirmais spējis atbrīvoties no visiem saviem krēsliem. Spēlētāju skaits 1-3. Spēles ilgums 15-25 min. - Piemērots bērniem no 5 gadu vecuma.

 

Gatavojamies Ziemassvētku sezonai

  

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.

Bērni uzdod neskaitāmus jautājumus. Kāpēc mēs svinam Ziemassvētkus? Kas ir advente? No kurienes radusies Ziemassvētku egle? Vai Ziemassvētkus svin visur? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem meklē šajā grāmatā!

 

Iepazīsti putnu sugas radošā veidā

  

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.

From the best-selling illustrator of Mix-a-Mutt, Flip-o-saurus, and Flipo-storic comes another book with charming artwork and die-cut pages for mixand-match fun―this time with birds! Flip-a-Feather lets you create wacky combinations of ten types of birds, including a majestic bald eagle, an eyepopping resplendent quetzal, and an inquisitive macaroni penguin. Each flap features a fun fact about the pictured species, and inside the front cover is a chart showing the relative sizes of the birds featured, from the hummingbird to the ostrich.

 

Piedzīvojumiem bagāta pirmā skolas diena

        

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.   

Grāmata stāsta par meiteni Piju Prjaņiku, kas sāk mācīties 1. klasē. Pirmajā skolas dienā noskaidrojas, ka klasē notiek kaut kas dīvains: uz sienas parādās violetas pēdas, no kalendāra pazūd dažas fotogrāfijas, bet skapī, kur glabājas ābeces, atskan dīvaini trokšņi. Vēlāk no ābecēm, tāfeles un grāmatām pazūd burti un vārdi.

                                                         Nāc un izvēlies!