Laime kopā ar grāmatu

BĒRNU, JAUNIEŠU un VECĀKU ŽŪRIJAS DALĪBNIEKI!  LĪDZ 5.FEBRUĀRIM VĒL VAR AIZPILDĪT VĒRTĒŠANAS ANKETU!!!
(kodu var saņemt pie bibliotekāra)

Janvāra beigās aktīvākie Bērnu un Jauniešu žūrijas dalībnieki  sanāca  kopā uz noslēguma Lasīšanas semināru Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā. Aizvadītajā gadā piedāvātā grāmatu kolekcija bija gana daudzveidīga un interesanta. Kopumā Valmieras skolās Bērnu žūrijā piedalījās vairāk par 200 skolēniem. Aktīvākie arī šoreiz bija sākumskolas vecuma bērni, kuri ne tikai lasīja grāmatas, bet piedalījās Lasīšanas semināros un aizpildīja vērtēšanas anketas. Priekšā ir Lielie Lasīšanas svētki Rīgā, tie šoreiz norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā 5.martā, kur pulcēsies aktīvākie lasīšanas eksperti no visas Latvijas.
Noslēguma Lasīšanas seminārs parādīja, ka bērni aizrautīgi un ar interesi lasa grāmatas. Konkursā par grāmatas nosaukuma atminēšanu pēc tās fragmenta nolasīšanas veiksmīgi piedalījās visi semināra dalībnieki. Pārsteigumu radīja tas, ka bērni varēja nosaukt grāmatu jau pēc pirmā vārda vai teikuma. Tas tikai nozīmē, ka izvēlētā lasāmviela bija patiešām tuva bērna sirsniņai un palika atmiņā! Prieks par to! Pozitīvo emociju ieguvēji bija visi semināra dalībnieki, taču veiksmīgākie tika arī pie balviņām – uzlīmēm, pildspalvām, mūsu bibliotēkas spēlei un saldumiņam. Kopā izveidojām Grāmatu TOP-5, kurā ierindojās:

1.    Rūse Lāgerkranca. Mana laimīgā dzīve
2.    Arno Jundze. Kristofers un Ēnu ordenis  
3.    Kristīna Olsone. Stikla bērni
4.    Inguna Cepīte, Juris Zvirgzdiņš. No Rīgas līdz Rīgai : Tobiass un Tama lielajā Eiropas bibliotēku ceļojumā
5.    Luīze Pastore. Pazudušais pērtiķis

Cerēsim, ka mūsu izvēlētās grāmatas tiks godalgotas arī Lielajos Lasīšanas svētkos!

•    Alta Elizabete Kraukle no Valmieras Pārgaujas sākumskolas saņēma  ,,Pazudušā pērtiķa meklēšanas,, konkursā lielāko balvu!

•    Aizvadītajā gadā Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijai veiksmīgi pievienojās Valmieras sākumskolas čaklie lasītāji ar skolas bibliotekāri Sarmīti Rozenbahu un aktīvi piedalījās Lasīšanas seminārā


 

Lolita Dreimane,
Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre
Autores teksts un foto