Par skaistu un interesantu bērnu grāmatu!

24.jūlijā dzejnieka Jāņa Baltvilka (1944-2003) 70. dzimšanas dienā jau desmito reizi tika pasniegtas viņa vārdā nosauktā balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā.

Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā šogad piešķirta Mārim Rungulim, bet bērnu grāmatu mākslā - Gundegai Muzikantei.

Māris Rungulis balvu saņēma par detektīvstāstu bērniem "Lapsu kalniņa mīklas" ( Jauniešu žūrijas kolekcijas grāmata), kurā, tēlojot aktīvus un zinātkārus pusaudžus aizraujošos noslēpumu atklāšanas piedzīvojumos, pirmo reizi latviešu bērnu un pusaudžu literatūrā atainots patiess stāsts par nacionālo partizānu cīņām Kurzemē pēc Otrā pasaules kara.

Savukārt Gundega Muzikante balvu ieguvusi par ilustrācijām trim grāmatām: Ineses Zanderes "Pūķa ceļojums", Ievas Samauskas "Kad kaķēnu sauc par pelīti?" un Aivara Neibarta "Mājiņa", kurās māksliniece smalki, asprātīgi un emocionāli ataino reālu un teiksmainu varoņu gaitas dažādos laikos, konkrētā vidē un rada krāšņas, detaļām bagātas pasaules.

Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šā gada starptautiskie laureāti ir Somijas rakstniece Henrika Andersone (Henrika Andersson), bet balvu par viņas pusaudžiem veltītās grāmatas "Emma Glorija un sarkanā Ilgu grāmata"    ( Jauniešu žūrijas kolekcijas grāmata), (izdevniecība "Liels un mazs") tulkojumu latviešu valodā saņēma Mudīte Treimane.

Laureāti saņēma diplomus, mākslinieces Ineses Brants veidoto balvu un naudas prēmiju 1400 eiro apmērā, kā arī iespēju vienu mēnesi dzīvot un strādāt Ventspils starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā, saņemot radošo stipendiju.

Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniedz kopš 2004.gada, kopš 2008.gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Baltvilka balvas mērķis ir palīdzēt latviešu bērnu literatūrai nonākt jaunā attīstības pakāpē, pievērst talantīgu rakstnieku un mākslinieku interesi bērnu grāmatām un rosināt bērnus un viņu vecākus izvēlēties augstvērtīgas grāmatas.

Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa aicina bērnus un vecākus arī šajās karstajās vasaras dienās iegriezties bibliotēkā, iepazīties ar godalgotām grāmatām un piedalīties piedāvātās lasīšanas veicināšanas programmās.