Radošo dzejas darbnīcu pēcpusdienas “Rīmējam, līmējam, zīmējam…”

Radošo dzejas darbnīcu pēcpusdienas “Rīmējam, līmējam, zīmējam…”

 

Dzejolis pie mums var atnākt dažādi, un ne vienmēr tikai caur grāmatu lappusēm.

Vai esat kādreiz mēģinājuši dzejoli uzzīmēt, saklausīt, izspēlēt vai sacerēt paši?

 

No 12. līdz 16. septembrim Bērnu apkalpošanas nodaļā norisināsies radošo dzejas darbnīcu pēcpusdienas “Rīmējam, līmējam, zīmējam”. 

Šīs nedēļas laikā aicinām ģimenes ar bērniem doties dzejiskā piedzīvojumā – lasīt un radīt dzejoļus neierastos veidos – līmējot, zīmējot, izspēlējot un rakstot tos.

 

Darbnīcu norises laiks – pēcpusdienās plkst. 15.00–18.00.

 

Darbnīcu programma:

  • 12.09. “Atklāj dzeju sev visapkārt” – ilustrēsim Ulda Ausekļa dzejoli par septembri un atradīsim dzejoļus kedās, dzīvniekos un priekšmetos mums visapkārt.
  • 13.09. “Tiekamies pie dzejas pulksteņa!” – palūkosimies, kā dzejā atklājas laika ritējums, veidosim kolāžas un starp sajauktām dzejas rindām centīsimies atrast dzejoli no jauna. 
  • 14.09. “Ieraugi dzejoli jaunās krāsās!” – ielūkosimies plašajā dzejas krāsu un emociju pasaulē un radīsim savus dzejoļus “blackout” dzejas tehnikā.
  • 15.09. “Dzejolis skatuves gaismās” plkst. 16.00 – veidosim etīdes jeb nelielus "skečus" kopā ar Initu Miglavu, iedvesmojoties no Kārļa Vērdiņa poēmas “Dilles tante”. Pasākums paredzēts 1.–4. klašu skolēniem. Pieteikšanās darbnīcai ŠEIT.
  • 16.09. “Zīmējam to, kas rīmējas!” – noslēdzošajā dzejas darbnīcā atradīsim krāsas un īstās vietas burtiem un atskaņām.

 

Visas nedēļas laikā apmeklētāji būs aicināti arī veidot Bērnu apkalpošanas nodaļas “dzejas tāfeli”.

Tiekamies septembra radošajās pēcpusdienās!

 

Pasākumu laikā notiks fotografēšana un filmēšana.

Fotogrāfijas un video tiks izmantoti Valmieras integrētās bibliotēkas publicitātes vajadzībām.