Saulcerīte atmodināta!

8.septembrī, Starptautiskajā rakstpratības dienā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros ar krāšņiem tērpiem, uzvedumiem, dzejas lasījumiem, spēlēm un koncertu norisinājās karnevāla gājiens bērniem "Gribu iet uz bibliotēku".

Lai atmodinātu Saulcerīti, bērniem nācās likt lietā savu gudrību un atjautību. No gada sākumaskolēni domāja, fantazēja,sacerēja un rakstīja īpašus domrakstus "Kā atmodināt Saulcerīti". Tad nāca gatavošanās pašam karnevālam "Gribu iet uz bibliotēku", kas veiksmīgi norisinājās saulainajā 8.septembra dienā. Starp vairāk kā 1500 karnevāla dalībniekiem no visas Latvijas GAIŠI izcēlās mūsu Valmieras novadu pasaku varoņu komanda (pārstāvji no Valmieras Pārgaujas sākumskolas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Valmieras Viestura vidusskolas, Valmieras 5.vidusskolas, Kocēnu pamatskolas, no Rūjienas, Rencēniem un Ēveles), kura lieliski tika galā ar tumšajiem spēkiem – negantiem melniem Kraukļiem – pateicoties uzņēmībai, izdomai un baltai krāsai! Paldies par idejisko  Balto domu vizuālajam noformējumam mūsu konsultantei māksliniecei Silvijai Melnūdrei!
Visi piedalījās Gaismas pils iepazīšanās spēlē, radošajās darbnīcās, priecājās par bērnu dzeju gadagrāmatas  "Garā Pupa"  atjaunošanu pasākumā, kurā piedalījās bērnu iemīļotie dzejnieki  Uldis Auseklis, Inese Zandere, Māra Zālīte un citi. Tika prezentēta grāmata "Atmodināt Saulcerīti", kurā apkopoti LNB Bērnu literatūras centra rīkotā domrakstu konkursa bērniem ( t.sk.  4 mūsu Valmieras novadu skolēnu darbi).

Karnevāla noslēgumā ar īpašu koncertu visus priecēja "Dzelzs Vilka" uzstāšanās.

Saulcerīte atmodināta! – un atkāpties nedrīkst, jo lasošie, rakstošie, zinātkārie un radošie bērni ir mūsu vērtība, Gaismas pils ir viņiem atvērta zināšanu ieguvei un personības pilnveidošanai!
Karnevāla dalībnieki izsaka pateicību tā organizētājiem un  mūsu Valmieras Gaismas pilij – bibliotēkai – par iespēju piedalīties nozīmīgajā  un aizraujošajā notikumā.

 

Lolita Dreimane,
Valmieras bibliotēkas galvenā bibliotekāre, viena no Saulcerītes modinātājiem