Skaļi un pārliecinoši!

 

Gandrīz 500 Valmieras novadu drosmīgākie 5.-6.klašu skolēni iesaistījās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībā. Piedaloties šajā projektā katrs dalībnieks ir ieguvējs, jo, lai pieteiktos Skaļās lasīšanas sacensībai, katram skolēnam ir jāizvēlas sava grāmata, jāatrod īstais fragments, ko citiem nolasīt. Tā tiek pilnveidotas skolēna prasmes izvēlēties piemērotu literatūru skaļai lasīšanai, kā arī lasītprasme. Skaļās lasīšanas sacensības dalībnieki Valmieras Pārgaujas sākumskolā, Valmieras sākumskolā, Valmieras 5.vidusskolā, Valmieras 2.vidusskolā, Trikātā, Kauguros, Ēvelē, Rūjienā jau dzirdēja daudz brīnišķīgus fragmentus no dažādām grāmatām sākot no “Vinnija Pūka un viņa draugiem” līdz “Harijam Poteram”! Sacensībai piemērotu lasāmvielu dalībnieki meklēja gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijās, gan tās ieteica vecāki, bibliotekāri, skolotāji, draugi.

19. martā ATCELTA 2. kārta – reģionālais fināls Valmieras bibliotēkā, kur piedalīsies jau savu skolu lasīšanas čempioni, kopā 21.

Savukārt, Nacionālais fināls notiks Rīgā, LNB, š.g. 9.maijā. Uz to dosies viens reģionālais uzvarētājs, kurš cīnīsies par Latvijas Lasīšanas čempiona titulu. Valsts Lasīšanas čempions saņems oficiālu trofeju (kausu) skolai, kas nākošajā gadā ceļos tālāk. Viņš saņems arī individuālu balvu un dāvanu kartes, ko varēs izmantot, lai iegādātos grāmatas. Valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju. Valsts fināls būs krāšņi svētki, uz kuriem tiks ielūgta visa lasīšanas čempiona klase.

 

               

Viestura vidusskolas Skaļās lasīšanas 1.soļa dalībnieki     Valmieras Pārgaujas sākumskolas skaļie lasītāji

 

               

            Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolas               Rūjienas vidusskolas Skaļās lasīšanas 1.soļa dalībnieki

            Skaļās lasīšanas finālisti

 

     

           Valmieras sākumskolas reģiona finālisti