Sveicam "Lasīšanas stafetes" laureātus!

"Lasīšanas stafetes" laureāte Liliāna Krūskopa

 

Saulainā otrdienas, 9. augusta, pēcpusdienā Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē pulcējās bērni no visas Latvijas, lai piedalītos Apgāda Zvaigzne ABC rīkotā lasīt veicināšanas programmas bērniem un jauniešiem "Lasīšanas stafete" noslēguma pasākumā. Tā tiek organizēta jau septīto gadu, un ar katru gadu tajā piedalās arvien vairāk dalībnieku. Lai piedalītos konkursā, dalībnieki lasa grāmatas un pilda dažādus uzdevumus. Šogad uzdevumi bija: uzzīmēt grāmatas vāku, izdomāt, kā grāmatu reklamēt un uzrakstīt recenziju. Visus darbus vērtēja žūrija, un labākie dalībnieki savā vecuma grupā saņēma naudas balvu un lidojumu gaisa balonā. 

Bērnu un jauniešu iesniegtie darbi tika vērtēti trīs vecuma grupās - 5–7 gadi, 8–11 gadi un 12–15 gadi. Priecājamies par desmit dalībniekiem no Valmieras. Programmas grāmatas lasīja un uzdevumus veica:

Programmas noslēguma pasākumu vadīja aktieris Ainārs Ančevskis. Katras grupas apbalvošanas ceremonijā piedalījās latviešu rakstnieki un mākslinieki, kuru grāmatas dalībnieki lasīja Stafetes ietvaros. Pēc pasākuma aktieru Ulda Siliņa un Ivara Kļavinska vadībā bērni devās ekskursijā pa Latvijas Nacionālo teātri. Noslēgumā Baltajā zālē bija saklāts cienasts dalībniekiem un viņu vecākiem.

Ar konkursa rezultātiem un iesniegtajiem darbiem var iepazīties www.stafete.lv.
Paldies visiem, kas piedalījās "Lasīšanas stafetē", vecākiem par atbalstu un iesaisti, paldies autoriem un māksliniekiem par lieliskajām grāmatām, Apgādam Zvaigzne ABC par lasītprieka veicināšanu!