Valmieras bibliotēka meklē jauniešus, kas būtu gatavi iesaistīties eksperimentā un izmēģināt jaunu lasīšanas veidu

Valmieras bibliotēka saņēmusi EIFL (Electronic Information for Libraries) Publisko bibliotēku inovāciju programmas atbalstu, lai ieviestu projektu „Lasi un tev sekos”. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus uz lasīšanu un atklāt, kā tehnoloģijas var padarīt to aizraujošāku.

Lai īstenotu projektu Valmieras bibliotēkai ir nepieciešami 15 drosmīgi jaunieši no 12 līdz 14 gadiem, kam patīk lasīt, kas interesējas par jaunākajām tehnoloģijām, darbojas sociālajos tīklos, bet māk komunicēt arī ārpus virtuālās realitātes. Jauniešu grupai jeb tā saucamajiem „lasīšanas vēstnešiem” būs jātestē sociālās lasīšanas aplikācija Fastr Books, jāpiedalās interaktīvās „Nākotnes lasītavas” izveidē un galu galā būs jādalās ar pieredzi un jānodod savas zinības draugiem, klasesbiedriem un citiem jauniešiem. Lasīšanas vēstnieki nodarbības uzsāks jūnija vidū un turpināsies līdz 2015. gada maijam.

2. jūnijā plkst. 14.30 nāciet uz tikšanos Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā, lai uzzinātu vairāk par projektu par iespēju piedalīties tajā.  

Vairāk par projektu: šī gada februārī Valmieras bibliotēka piedalījās EIFL Publisko bibliotēku inovāciju programmas (EIFL – PLIP) projektu konkursā, kura mērķis bija veicināt informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izmantošanu publiskajās bibliotēkās, lai ieviestu jaunus un inovatīvus pakalpojumus bērniem un jauniešiem.
Valmieras bibliotēka ieguva atbalstu projektam „Lasi un tev sekos”, ko realizēs no š.g. maijam līdz 2015. gada jūnijam. Projekts paredz sadarbībā ar Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatora uzņēmums Fastr attīstīt sociālās lasīšanas aplikāciju „Fastr Books”, kas ir inovatīvs produkts lasīšanas paradumu un pieredzes paplašināšanai Latvijā. Bibliotēka, izmantos šo rīku, lai motivētu jauniešus lasīt un popularizēt lasīšanas kultūru sociālajos tīklos.