Ziemeļvalstu literatūras nedēļa!

 

Šogad mums labi pazīstamais projekts Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir mainījis savu nosaukumu un turpmāk tas sauksies ZIEMEĻVALSTU LITERATŪRAS NEDĒĻA. 


Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. 


No 12. - 18. novembrim Ziemeļvalstu Literatūras nedēļai ir trīs kopējie lasījumi - Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, kā arī tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem. Projektā var iesaistīties ikviena bibliotēka, skola vai cita institūcija.


Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma ir Ziemeļvalstu varoņi. Plakāta autore ir islandiešu māksliniece Rana Fligenringa. 2018.gadā Islande svin savas suverenitātes 100 gadus, un Ziemeļvalstu literatūras nedēļa to atzīmē par gada mākslinieku izvēloties islandiešu ilustratori.


Valmieras bibliotēkā mazākie iepazīs Līsu no “Rokasgrāmatas supervaroņiem” – to sarakstīja Elīass un Agnese Voludi no Zviedrijas, bet 13.novembrī plkst.14.00 norvēģu autora Sīmona Strangera grāmatas “Tie, kuru nav” fragmentu lasīs radošā jauniešu grupa no Valmieras 5.vidusskolas (skolotājas Līga Kliesmete un Silvija Adamoviča). Sarunā par sarežģīto un aktuālo šobrīd pasaulē bēgļu tēmu, par varonīgu rīcību mūsdienu sabiedrībā, piedalīsies arī Norvēģu klase no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas.


Īpaša uzmanība tiks veltīta mūsu pašu Latvijas varonim – Sprīdītim, kurš sasniedza 115.gadadienu. Sprīdītim, kādu mums to aprakstījusi rakstniece Anna Brigadere. Tam par godu tika izsludināts vizuālās mākslas konkurss “Sprīdītis Latvijā”, ko organizēja Valmieras Dizaina un Mākslas vidusskola sadarbībā ar Valmieras bibliotēku. 


Konkursa dalībnieki un citi interesenti tiek aicināti uz konkursa darbu izstādi Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā 14.novembrī plkst.15.00. Notiks uzvarētāju apbalvošana, kā arī būs pārsteigumi no Valmieras “Sprīdīšiem”!