Zvirbulis punktus saskaitījis

Kamēr vēl pīlādži sārtojas un zīles ozolos kārtojas, Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas Zvirbulis ir saskaitījis konkursa “Zvirbuļa vasaras lasīšanas grāmatu grozs” dalībnieku izlasītās grāmatas, priecājies par lasītāju gudrajām atbildēm, sasummējis punktus un noteicis vasaras čaklākos lasītājus .

Vasaras sākumā bibliotēkas Bērnu nodaļas Zvirbulis aicināja 1. – 2.klases, 3. – 4.klases, 5. – 6.klases un 7. līdz 9.klases bērnus atbilstoši vecuma grupai izvēlēties kādu no grozā esošajām septiņām grāmatām katrai vecuma grupai, izlasīt, atbildēt uz trim jautājumiem un iegūt Zvirbuļa uzlīmes. Ja bija izlasītas sava vecuma grupas grāmatas, bērni tika mudināti lasīt pārējos Zvirbuļa izvēlētos darbus.

Lasīšanas konkursam pieteicās 50 dalībnieki.  Dažiem gan pietrūka vēlēšanās vai uzņēmības izpildīt visus Zvirbuļa nosacījumus, lai godam izturētu līdz galam.

Konkursam beidzoties, visi dalībnieki tika aicināti uz noslēguma pasākumu. Bērni, kuri vasaras brīvlaikā bija izlasījuši bibliotēkas Zvirbuļa sarūpētās grāmatas un atbildējuši uz viņa āķīgajiem jautājumiem, tika apbalvoti ar Zvirbuļa Goda medaļām, pārsteiguma balviņām no Zvirbuļa groza un tika cienāti ar kliņgeri. Paši centīgākie saņēma dāvanu kartes 10 .- eiro vērtībā, lai iepirktos  veikalā “Agate”, kas tika sarūpētas pateicoties  sponsorei, ilggadējai bibliotēkas darbiniecei, Rasmai Rundei.  Liels paldies viņai! Par viscentīgāko grāmatu lasītāju atzīta Elīza Evelīna Pētersone. Meitene vasarā izlasījusi 19 grāmatas, iegūstot 55 punktus par atbildēm uz jautājumiem. Dāvanu kartes par čaklu lasīšanu saņēma arī Sofija Puķīte, Stefans Balodis, Jānis Ivāns. Prieks par  pirmklasnieku Patriku Viktoru Bērziņu , kurš izlasīja gan sava vecuma grupai domātās grāmatas, gan arī vēl citas, labi Zvirbuļa konkursā veicās arī Danielai Supei , Almai Martai Ivānei, Esterei Kuplei, Keitai Kavītei, Elzai Bojārei.

Kā vēl viena balva vasaras lasītājiem bija tikšanās ar bērnu  dzejoļu grāmatu autori Ivetu Skapsti. Pasākuma dalībniekeim autore pastāstīja, kā top dzejolis. “Daži man jautā, kā tu vari uzrakstīt dzejoli. Es brīnos, kāpēc citi nevar. Man liekas, ka visi dzejoļi lidinās pa gaisu, bet ir neredzami. Viņi paši izraugās cilvēku, kurš tos pierakstīs, un tad uzkrīt viņam uz galvas. Un tas ir brīnumains brīdis.”  Un arī bibliotēkā bija šis brīnumainais brīdis, kad Iveta ne tikai atraktīvi lasīja savus dzejoļus, bet arī izspēlēja situācijas, kā radies kāds no dzejoļiem, atklāja, ka daudzu dzejoļu ierosinātāji ir bijuši kāds no viņas pašas bērniem. Un vēl – paldies dzejoļu grāmatu autorei Ivetai Skapstei par dāvinājumu! Katrs pasākuma dalībnieks saņēma  viņas dzejoļu grāmatu “ Kā atnāk dzejolis”.

Bibliotēkas un Zvirbuļa vārdā vēlreiz liels paldies visiem konkursa un noslēguma pasākuma dalībniekiem ! Zvirbulis jau sāk izvēlēties  grāmatas nākamvasaras grozam un cer, ka lasītāju netrūks arī turpmāk!

Informāciju sagatavoja: Gaida Arta Saukāne

Valmieras bibliotēkas galvenā bibliotekāre.

Fotogrāfijas no pasākuma apskatāmas šeit!