Aktualitātes par pakalpojumiem

 

Valmieras integrētā bibliotēka ar prieku ziņo, ka līdz ar COVID-19 vīrusa izplatīšanās samazināšanos lasītājiem un apmeklētājiem klātienē varam piedāvāt arvien vairāk. Protams, aicinām turpināt izmantot arī sev ērtus attālinātus rīkus. Lai ieviestu skaidrību par šobrīd pieejamajiem pakalpojumiem klātienē un attālināti, esam sagatavojuši informāciju bibliotēkas klientiem.

Bibliotēkas darbs klātienē šobrīd noris šādi: 

 • Izsniedzam grāmatas, audiogrāmatas, žurnālus un CD un klientiem nodrošinām arī brīvpieejas piekļuvi grāmatu, žurnālu, laikrakstu un CD krājumam bez uzturēšanās laika ierobežojuma. Darbojas kopētava. 
   
 • Bērnu apkalpošanas nodaļā pieejamas galda spēles, mazākajiem apmeklētājiem atvērta Pasaku istaba. Aicinām piedalīties lasīšanas veicināšanas programmās “Zvirbuļa dārgumu medības” un “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”
   
 • Apmeklētāji var atrasties bibliotēkas lasītavās, kā arī izmantot datorlasītavas. Datoru izmantošanas laiks - līdz 1 stundai dienā; ierobežoto vietu skaita dēļ iesakām laiku pie datora iepriekš rezervēt. 
   
 • Bibliotēkai vairs nav jāievieto no lasītāja saņemtos izdevumus 72 h “karantīnā”, tāpēc lasītājus aicinām nodot grāmatas, žurnālus, CD klātienē pie bibliotekāriem. Darbu turpinās arī pie ēkas ieejas durvīm izvietotā kaste izsniegumu nodošanai jebkurā diennakts laikā. 
   
 • No 1.jūlija līdz 31.augustam aicinām ievērot darba laika izmaiņas. Gaidīsim apmeklētājus bibliotēkas vasaras darba laikā:

Pirmdiena      12.00 – 19.00
Otrdiena        10.00 – 17.00
Trešdiena      10.00 – 17.00
Ceturtdiena   12.00 – 19.00
Piektdiena     10.00 – 17.00
Sestdiena                -
Svētdiena                - 

Klientu ērtībai Valmieras integrētā bibliotēka turpina piedāvāt arī attālinātus un digitālus pakalpojumus. 

 • Bibliotēkas pieejamā krājuma aplūkošanai, rezervācijām, atgriešanas termiņa pagarināšanai un informācijas aplūkošanai par saviem izsniegumiem ērti lietot Elektronisko katalogu.
   
 • Aicinām izmantot iespēju lasīt e-grāmatas un e-žurnālus (sīkāka informācija: https://ej.uz/epy6 un https://ej.uz/jakr), lietot bibliotēkas abonētās un brīvpieejas datubāzes (sīkāka informācija: https://ej.uz/p1cj), kā arī iepazīties un izmantot Novadpētniecības platformas piedāvāto materiālu klāstu (skatīt: https://ej.uz/biwf).
  Ja nepieciešama palīdzība, meklējiet Video apmācības par šīm tēmām šeit: https://ej.uz/zqxc vai vērsieties pie bibliotekāriem klātienē.
   
 • Piedāvājam konsultācijas un padomus dažādu ar tehnoloģijām saistītu jautājumu risināšanā – digitālo rīku un e-iespēju lietošanā (piemēram, viedierīču izmantošana, dokumentu sagatavošana Microsoft Office programmās, e-pakalpojumu, datubāžu un aplikāciju izmantošana) pēc iepriekšējas pieteikšanās gan attālināti, gan klātienē. Informācija šeit: https://ej.uz/k2ev

Papildus informācija par šiem un citiem ar bibliotēkas darbu saistītiem jautājumiem, zvanot uz bibliotēku darba laikā:

Daiļliteratūra, periodika: 64222464, 26667919
Nozaru literatūra: 64281443, 26664430
ViA mācību literatūra: 64207226
Bērnu apkalpošanas nodaļa: 64222512, 26332241

Lai rūpētos par savu un līdzcilvēku veselību, atgādinām par drošības pasākumu ievērošanu apmeklējuma laikā – dezinficēt rokas pirms ienākšanas bibliotēkā, ievērot 2 metru distanci, lietot sejas maskas un sekot norādēm par cilvēku plūsmas virzieniem. 

Uz tikšanos bibliotēkā!