Bibliotēka atzīmē 14. jubileju ar Santjago svētceļnieku ceļu grāmatās un ikdienas gaitās

Bibliotēka atzīmē 14. jubileju ar Santjago svētceļnieku ceļu grāmatās un ikdienas gaitās

 

Novembrī jau tradicionāli tiek atzīmēta Valmieras integrētās bibliotēkas dzimšanas diena, arī šis gads nebūs izņēmums, mainīsies vienīgi forma.

Vai zinājāt, ka viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem Santjago ceļš jeb Svētā Jēkaba ceļš, kas simbolizē sevis izziņu, piedošanu un veltījumu, ved cauri arī Valmierai? Skatīt ŠEIT. Laiks, kad sabiedriskās dzīves aktivitātes ir visai ierobežotas, mudina meklēt citas iespējas. Tā nu mēs, Valmieras integrētās bibliotēkas kolektīvs, valsts svētku laikā - 11. novembrī, Lāčplēša dienā - atbilstoši aktuālajiem noteikumiem, katrs atsevišķi vai mājsaimniecību sastāvos iesim pa sevis izvēlētu maršrutu, lai vēlāk visi satiktos virtuālā bibliotēkas 14. jubilejas ballītē un dalītos spēcinošās pārgājiena atziņās ar kolēģiem.

Aicinām arī mūsu bibliotēkas draugus, apmeklētājus un atbalstītājus padomāt par dzīvi, laikmetu vai gluži ikdienišķām lietām, ejot dabā un iedvesmojoties no grāmatu pasaules. Priecāsimies, ja atziņās un sajūtās dalīsieties arī ar mums: [email protected]

 

Piedāvājam grāmatas un filmas ar neparastiem pieredzes stāstiem! Izdevumus būs iespējams saņemt, kad bibliotēka tiks atvērta apmeklējumiem - sekojiet līdzi informācijai!

Kādu laiku būšu prom : kā es gāju pa Jēkaba ceļu

 

Hape Kerkelings

 

Hape Kerkelings, sastopoties ar nopietniem veselības traucējumiem, saprot, ka garīgā un fiziskā līdzsvara atgūšanas vārdā uz laiku jāpamet ierastā vide un dzīvesveids. Viņš nolemj doties svētceļojumā pa Camino del Santiago de Compostela jeb svētā Jēkaba ceļu, cerot tikt skaidrībā ar sevi pašu, kā arī noskaidrot attiecības ar Dievu.

 

e-katalogā

Kariete uz Santjago

 

Kristīne Ulberga

 

2015. gada vasarā Kristīne Ulberga nostaigāja Santjago svētceļojuma 900 kilometrus. Bez jebkādas kristīgās eksaltācijas un neklanoties pie katra ceļmalas akmens ar iekaltu krustu. Šis svētceļojuma romāns gluži kā sīpolu izloba tā galveno varoni no visām, pat nenojaustām, jebkura jaukā labā cilvēka neredzamajām patībām - augstprātības, paštaisnuma, neiecietības un citām mizām. Skaudri atklāts un savā tiešumā suģestējošs darbs.

 

e-katalogā

Es izvēlos iet : ceļš uz Santjago de Kompostelu

 

Ligija Zariņa

 

Santjago ceļš ir par iešanu, par mirkli starp nebūtību un naktsmājām, par karsto Spānijas sauli un kedām, par cilvēces lāstu, kad dvēsele jāatklāj caur fizisku izturību. Nekādas svētulīgas pļāpāšanas. Stāsts par nobrāzumiem, bet vēstījums - par dvēseli. Ligijas Zariņas grāmata iedrošina doties jebkurā ceļā un uz savas ādas izjust, ka dzīves grūtības dali kopā ar Visaugstāko.

 

e-katalogā

The Way / Ceļš [videoieraksts]

 

Emilio Estevez

 

Amerikāņu ārsts atbrauc uz Franču Pirenejiem, lai apglabātu savu dēlu, kurš traģiski gājis bojā vērtā slavenā svētceļnieku maršruta "Svētā Jakoba ceļš" pašā sākumā. Būdams apņēmības pilns labāk saprast savu dēlu, ar kuru sen bija zaudējis kopīgu valodu, kā arī rīcību, dakteris nolemj veikt to pašu ceļu dēla vietā, atstājot aiz muguras labiekārtoto un miermīlīgo dzīvi Kalifornijā.

 

e-katalogā

Mans ceļš

 

Zaiga Ābele

 

''Svētceļojumā uz Santjago de Kompostela cilvēki iet dažādu iemeslu dēļ. Tas, kas iet, lai sastaptu Dievu, reizēm sastop pats sevi. Laikam jau arī ar mani tā notika - ceļš deva iespēju un laiku būt pašai, būt kopā ar sevi, novērtēt to, kas man ir - ieraudzīt un iepazīt pavisam no citas puses sevi un savu tuvāko. Šis ir mans ceļš. Šīs ir manas domas, manas izjūtas, mana pieredze. Šis ir mans personiskais viedoklis un skatījums uz lietām, cilvēkiem, laiku un ceļu. Manu ceļu. Šo dāvanu, ko Dievs man žēlīgi ir devis, es tagad dāvinu tālāk jums."

 

e-katalogs

...burtnīca

 

Zaiga Ābele 

 

Vai šis bija svētceļojums? Lai arī gāju pa camino ceļu ar tam piederošajām dzeltenajām bultām, nakšņoju svētceļniekiem domātajās naktsmītnēs un esmu saņēmusi sertifikātus par noieto ceļu ne tikai Santjago de Kompostelā, bet arī Muksijā, šoreiz (manisprāt) tas tomēr… nebija svētceļojums… Tas bija kaut kas cits. Bet kas?

 

e-katalogā

Laiks doties ceļā : 775 km līdz Santjago

 

Andra Šulce

 

""Kāpēc tu dodies šajā ceļā?" ..pienāk brīdis, kad starp daudzajiem dzīves piespēlētajiem un prātā izskaitļotajiem variantiem saproti, ka izvēles īsti nav - ir jāpako mugursoma un jādodas Ceļā." (Autore)

 

e-katalogā