Bibliotēkā līdz 26.septembrim skatāma mākslinieces Ērikas Kumerovas personālizstāde “Hlorofila stabules”

 

Mākslinieces Ērikas Kumerovas personālizstāde

“HLOROFILA STABULES”

Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2019. gada 26. septembrim skatāma mākslinieces Ērikas Kumerovas personālizstāde “Hlorofila stabules”.

 

Izstādē būs apskatāmi gleznotājas Ērikas Kumerovas 14 darbi, kas īpaši atlasīti šai izstādei un tapuši no 2014. līdz 2019. gadam. Gleznas veidotas eļļas tehnikā uz audekliem. Ērikas darbos vērojami izteiksmīgi un dzidri krāsu toņi, eleganta kompozīcija, viegli, nesamāksloti triepieni un veikla tehnika. Tie rada pozitīvas un dzīvi apliecinošas emocijas skatītājos. Šajā izstādē būs apskatāmi Latvijas dabas motīvi mākslinieces redzējumā.

Izstādes nosaukums atklāj, ka autore to ir iecerējusi kā sarunu ar skatītāju. HLOROFILA STABULĒS katrs varēs izlasīt savu vēstījumu, interpretāciju par darba tēmu un caur gleznām ieelpot Latvijas svaigo gaisu. Vissvarīgākais māksliniecei ir gleznieciskās kvalitātes. Savas gleznas Ērika glezno intuitīvi, ļaujoties priekšnojautai un sajūtām. Māksliniece saka: “Esmu gandarīta, ja manos darbos ir jaušama, harmonija, dinamika, pārsteigums, dzidrums un prieks".

Ērika Kumerova ir dzimusi Rīgā 1973.gadā. Pēc pamatskolas mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, tad sekoja studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Studējot akadēmijā, Ērika piedalījās konkursa izstādē un kļuva par Humboldt State University stipendijas laureāti. Mācības turpinājās nu jau Kalifornijas Humboldta Universitātē Klusā okeāna piekrastē. Pēc diviem gadiem, atgriezusies no Savienotajām Valstīm, Ērika ieguva arī Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura grādu.

Ērikas Kumerovas gleznas atrodas Jūrmalas pilsētas muzeja un Ventspils Muzeja kolekcijās. Kā arī privātkolekcijās Latvijā, Somijā, Krievijā, Igaunijā, Lietuvā, Gruzijā, Ukrainā, Norvēģijā, Anglijā, ASV. Gleznotāja ir Jūrmalas Mākslinieku biedrības biedre un Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

 

Papildus informācija par gleznu iegādi:

Karlīne Cercina

mob.26169449

[email protected]