DAIGAS KRŪZES gleznu izstāde

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, no 2022. gada 10. decembra līdz 2023. gada 11. februārim skatāma Daigas Krūzes gleznu izstāde. Izstāde tapusi sadarbībā ar mākslas galeriju “Bazar’t”. “Starp talantīgajiem 21. gs. latviešu gleznotājiem mūsu mākslas leģenda Džemma Skulme īpaši novērtē tieši Daigas Krūzes neparasto rokrakstu, uzsverot viņas glezniecības nepastarpināto atbrīvotību un jūtīgumu.” vērtē izstāžu kuratore Inese Baranovska.
"Uzskatu, ka Daiga Krūze ir viena no labākajām savas paaudzes un vispār māksliniecēm, kura var valkāt šo vārdu "mākslinieks", jo prast gleznot jau nenozīmē, ka esi mākslinieks,” norāda Kaspars Zariņš. Daiga Krūze: “Es ieklāju vienu laukumu, otru, uzirdinu virsmu ar ogli, tad eju tālāk. Kad gleznoju, tad rodas notikums no notikuma. Sajūta ir tāda kā es būtu dārzā, kur vienā brīdī eju ar basām kājām pa zāli, klausos meža strazdu, tad nedaudz aizeju paravēt, tad palasīt tējas, skatos kā kaķi draiskojas, un, kur ir stirna. Puķu krāsu akcenti un svaigais gaiss reibina. Un tu nesaproti neko, jo ir labi un, liekas, ka nav nekas jāsaprot.”

Daiga Krūze (1980), mācījusies Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskolā. Bakalaura grādu ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas Restaurācijas nozarē, savukārt maģistra grādu – glezniecībā. Izstādēs visā pasaulē gleznotāja regulāri piedalās kopš 2001. gada,
savukārt personālizstādes rīko kopš 2004. gada. Viņa ieguvusi vairākus prestižus apbalvojumus, tostarp vairakkārt nominēta Purvīša balvai, gan 2013. gadā par personālizstādi "Slēpnis”, gan 2016. gadā par personālizstādi "Ceļojums no bildes uz bildi” un 2011. gadā bijusi nominēta Eiropas Mākslas balvai (The Sovereign European Art Prize). Daigas Krūzes darbi atrodas vairākās privātās un publiskās kolekcijās. 

 


Papildus informācija un iespēja iegādāties mākslas darbus:
Karlīne Cercina (Galerija Laipa)
mob.26169449
[email protected]