Digitālā nedēļa Valmieras integrētajā bibliotēkā

Digitālā nedēļa 2021

 

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) 2021. gadā no 22. līdz 26. martam organizē Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā.

Digitālā nedēļa šogad tiek rīkota kā tiešsaistes pasākumu kopums, kuras laikā būs iespēja uzzināt par dažādiem e-pakalpojumiem, piedalīties konkursos un klausīties tiešsaistes diskusijas. Vairāk par Digitālo nedēļu uzzini mājas lapā www.eprasmes.lv vai seko līdzi Valmieras integrētās bibliotēkas publicētajai informācijai sociālajā medijā Facebook un mājas lapā biblioteka.valmiera.lv.

 

Valmieras integrētā bibliotēka Digitālās nedēļas laikā aicina pievērst uzmanību piedāvātajiem e-pakalpojumiem un e-resursiem:

  • attālināta reģistrēšanās (kļūsti par bibliotēkas lietotāju, neizejot no mājām);

  • grāmatu meklēšana un pasūtīšana e-katalogā;

  • e-grāmatas latviešu un citās valodās par brīvu;

  • populāri e-žurnāli angļu un citās svešvalodās par brīvu;

  • tiešsaistes enciklopēdiju Letonika un Britannica Library attālināta piekļuve.

Atgādinām, ka Valmieras integrētā bibliotēka piedāvā atbalstu ar tehnoloģijām saistītu jautājumu risināšanā katru darba dienu pl.10-15. Konsultācijas iespējamas gan attālināti (izmantojot Google Meet vai Zoom video konferenču platformas), gan bibliotēkā, ja valstī noteiktie ierobežojumi to atļauj.

 

Valmieras integrētās bibliotēkas norises Digitālās nedēļas ietvaros:

Virtuālais bibliotekārs. Digitālās nedēļas laikā Valmieras integrētās bibliotēkas mājas lapā un sociālajos medijos tiks publicētas video pamācības par bibliotēkas piedāvātajiem e-resursiem (e-grāmatām, datubāzēm, e-katalogu u.c.). Turpmāk varēsi patstāvīgi pilnveidot savas digitālās prasmes un vienmēr atrast ātras atbildes uz jautājumiem.

Kā bibliotēka Tev noder, kad jāpaliek mājās? Tiešraide Valmieras integrētās bibliotēkas Facebook lapā par aktuālajiem e-pakalpojumiem, e-resursiem un citām iespējām, ko vari izmantot, neizejot no mājas. Uzzini par piedāvājumu un uzdod jautājumus! Seko informācijai Valmieras integrētās bibliotēkas Facebook lapā.

Seniori tiekas virtuāli! Digitālās nedēļas ietvaros Valmieras integrētā bibliotēka piedāvā uzlabot senioru prasmes attālinātai saziņai ar ģimeni un draugiem! Nepieciešams viedtālrunis un aplikācija WhatsApp. Iespējams trenēties individuāli, sazvanoties ar bibliotekāri, vai pieteikties uz grupas video zvanu 24. martā. Iepriekšēja pieteikšanās, kā arī sīkāki jautājumi pa tālr. nr. 26665573 vai Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4.