Dzejas diena Valmierā 2021: Autoru vakars "Dzeja zina vairāk par mani"

16. septembrī - Dzejas diena Valmierā 2021, Valmieras integrētajā bibliotēkā, klātienē,  Cēsu ielā 4

Plkst. 11:00

"Uzrakstīsim dzeju?": dzejas meistardarbnīca Valmieras 5.vidusskolas jaunajiem literātiem dramaturģes un dzejnieces Agneses Rutkēvičas vadībā. /Atcelts/

Plkst. 18.00 – 19.30

Autoru vakars "Dzeja zina vairāk par mani" Valmieras integrētajā bibliotēkā

Tiks nodrošināta pasākuma TIEŠRAIDE platformā Facebook

Dzejas lasījumos piedalās: Tamāra Skrīna, Daina Sirmā, Aivars Ustups, Agnese Rutkēviča, Andris Akmentiņš, Kirils Vilhelms Ēcis (Rīga).

Vakaru vadīs Valmieras drāmas teātra aktieris Artis Jančevskis.

Par muzikālo pavadījumu rūpēsies akordeonists Māris Rozenfelds.

Ieeja bez maksas. Pasākumu klātienē drīkst apmeklēt, tikai uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar ID-karti vai pasi.

Par Dzejas dienām

Dzejas dienas ir publisku dzejas lasījumu tradīcija, kas ik gadu notiek septembra pirmajā pusē. Jau no tradīcijas pirmsākumiem - pagājušā gadsimta 60. gadiem - Dzejas dienas svinam arī Valmieras novadā.

Pirmā Dzejas diena tika rīkota 1965. gada 11. septembrī Komunāru parkā Rīgā (pašreizējā Esplanādē), tādējādi atzīmējot latviešu dzejnieka Raiņa 100. dzimšanas dienu. Tika atklāts Raiņa piemineklis (veidots pēc tēlnieka Kārļa Zemdegas 1957.gada meta, viņa skolnieku – tēlnieku Aivara Gulbja un Laimoņa Blumberga – kalts granītā). 1966.gada martā Latvijas Rakstnieku savienība nolēma Dzejas dienas rīkot katru gadu, tā iedibinot jaunu tradīciju. Dzejas dienu pasākumi notiek ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā. Parasti pasākumi ilgst apmēram trīs nedēļas, notiek gan dzejas lasījumi, gan tikšanās ar dzejniekiem. Kopš 1996. gada par gada labāko dzejas grāmatu tiek pasniegta Dzejas dienu balva. Latvijas Rakstnieku savienība jau kopš Raiņa 100. jubilejas svinībām 1965. gadā rīko ikgadējās Dzejas dienas un  2021.gadā  tās tiek rīkotas kā starptautisks dzejas festivāls ar moto "Dzeja dzīvo".