Gleznu izstāde “TRĪS ZIEDI”

 

Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 30.septembrim skatāma trīs Latvijā iecienītu gleznotāju – Ditas Lūses, Signes Vanadziņas un Janas Nesterovičas - gleznu izstāde.

 

Dita Lūse (1972 gads, Rīga)

Dita Lūse gleznās rotaļājas ar gaismu – izstādē “TRĪS ZIEDI” redzami rentgena projekciju fragmenti, kur gaisma ir kā līdzeklis, kas palīdz atklāt dabas radītus ornamentālus veidojumus. Māksliniece 1996. gadā ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijas, Monumentālās glezniecības fakultātes, Maģistra grādu. Kopš 1999.gada Latvijas Mākslinieku Savienības locekle.

 

Signe Vanadziņa (1973.gads, Cēsis)

Signe Vanadziņa mākslas vidē pārliecinoši ienāca deviņdesmito gadu beigās. Vēl studējot Latvijas Mākslas akadēmijā, viņa pārsteidza ar dzīvespriecīgo pasaules redzējumu un sulīgo krāsu izmantojumu.

Signes Vanadziņas darbus atzinīgi novērtējuši daudzi Latvijas un ārvalstu kuratori un mākslas zinātnieki, nosaucot mākslinieci par izcilu koloristi un kontrastu meistari. Kopš 1995.gada māksliniecei ir bijušas vairāk nekā 25 personālizstādes un viņa ir piedalījusies vairāk nekā 50 grupu izstādēs Latvijā, Vācijā, Austrālijā, Lielbritānijā, Somijā, Zviedrijā un citur.

Kopš 1997.gada Latvijas Mākslinieku Savienības locekle

 

Jana Nesteroviča (1983.gads, Rīga)

Māksliniece Jana Nesteroviča ir absolvējusi K. Zariņa un A. Naumova vadīto multivizuālās mākslas meistardarbnīcu ar maģistra darbu Atmiņas par Ofēliju (2007), un kopš tā laika Janas darbos bieži ir sastopami ziedu motīvi un vanna kā mūsdienu Ofēlijas simbols. Vanna, kas sākotnēji bija ar melanholisku noskaņu, laika gaitā kļuvusi par mākslinieces vizītkarti un ieguvusi gaišākas krāsas.

 

 

Papildus informācija:

Karlīne Cercina

mob.26169449

[email protected]