Grāmatu izstāde "Randiņš ar rudeni"

Grāmatu izstāde "Randiņš ar rudeni"

 

Meklē labas idejas, kā piedzīvot omulīgu, darbīgu, priecīgu, mazliet mistisku un visādi citādi lielisku rudeni? Piedāvājam ikvienam izveidot savu krāsainu iedvesmas kolāžu - laipni aicināti ielūkoties Valmieras integrētās bibliotēkas GRĀMATU IZSTĀDĒ "Randiņš ar rudeni" (1.stāvā)!

 

Grāmatas izsniedzam līdzi uz mājām, tās var pasūtīt arī elektroniski. Mazam ieskatam:

Rudens leģendas / Džims Harisons

 

Pēc demobilzācijas pulkvedis Ladlovs apmetas uz dzīvi skaisto Montanas kalnu pakājē kopā ar saviem trīs dēliem, lai audzinātu viņus tālu projām no nicināmās valdības un sabiedrības. Trīs brāļus saista šķietami nesaraujamas saites. Līdz mirklim, kad jaunākais brālis Semjuels, atgriežoties no koledžas, atved sev līdzi līgavu Sjūzenu. Meitenē iemīlas arī vecākais brālis Alfrēds un saprot, ka arī straujo un patvaļīgo Tristanu – tēva mīļāko dēlu – un Sjūzenu vieno arvien pieaugoša kaislība…

 

Pasūtīt e-katalogā

Mājas pasaules malā / Maikls Kaningems

 

Nav divu atšķirīgāku zēnu par brīvdomīgi audzināto, agri savu vecāko, dievināto brāli zaudējušo Bobiju un priekšzīmīgu mietpilsoņu atvasi Džonatanu, tomēr abi vēl skolā kļūst par labākajiem draugiem. Pēc daudziem gadiem šo divu vīriešu draudzība pārvērtīsies par trīsstūri, kad starp abiem nostāsies sieviete. Bobijs domā, ka arī tik neparasta var būt ģimene. Jo ģimene taču var jelkas, ko tu pats vēlies par tādu uzskatīt... kamēr vien visi ir laimīgi.

 

Pasūtīt e-katalogā

Fleur Créatif

 

Fleur Créatif ir pasaulē vadošais žurnāls tiem, kam interesē ziedu dizains. Katrā numurā atbilstoši gadalaikam floristu meistari parāda jaunākās tendences un soli pa solim atklāj ziedu kārtošanas paņēmienus.

 

Pasūtīt e-katalogā

 

Rudentiņš bagāts vīrs / Brigita Andermane

 

Veido rudens lapu aplikācija un veido savas kompozīcijas, mini mīklas un mācies latviešu tautasdziesmas, lasi stāstu un uzzini par Ivo un Lindas piedzīvojumiem laukos.

 

Pasūtīt e-katalogā

Vēlu novembrī / Tūve Jānsone

 

Muminielejā ir sācies drūms rudens. Susuriņš, kā parasti, dodas klejojumos, bet šoreiz nezin kāpēc nespēj pamest ieleju un kājas pašas nes viņu atpakaļ. Tajā pašā laikā daudzi Muminu ģimenes draugi nolemj apciemot Muminmāju, taču ielejā viss šķiet citādi - ne gluži tā, kā viņi bija iedomājušies. Un izrādās, ka Muminu ģimenes nav mājās. Tiem, kas ienākuši trollīšu tukšajā miteklī, ir jāmēģina dzīvot un sadzīvot citam ar citu, kā nu viņi prot. Un drīz jau virtuvē atkal omulīgi kuras uguns un verandā pie kafijas tases pulcējas raiba sabiedrība.

 

Pasūtīt e-katalogā

LAGOM : the Swedish Art of Balanced Living / Linnea Dunne

 

By living lagom you can: Live a happier and more balanced life Reduce your environmental impact Improve your work-life balance Free your home from clutter Enjoy good food the Swedish way Grow your own and learn to forage Cherish the relationships with those you love.

 

Pasūtīt e-katalogā

Jevgeņijs Oņegins / Aleksandrs Puškins

 

Oņegins ir mazliet cinisks, lielpilsētas izsmalcinātās dzīves nogurdināts, tomēr neatvairāms jauns cilvēks. Tatjana – lauku muižā uzplaucis provinces zieds, pilna sapņu par grāmatās aprakstīto mīlestību. Kad viņi satiekas, Tatjana noslēpumainajā svešiniekā saskata savu cerību iemiesojumu. Viņš meiteni atraida. Bet reiz viņi nonāks mainītās lomās... 

 

Pasūtīt e-katalogā

Augusts: Osedžas zeme [videoieraksts]

 

Dziļi aizkustinošs, reizē skumjš un humora pilns stāsts par Vestonu ģimeni, kuru pēc ilgāka atšķirtības laika dzimtas mājās vienkop sapulcinājis kāds nelāgs notikums - dzejnieka, alkoholiķa Beverlija Vestona bēres. Turpmākajās dienās mājā, kur saimnieko valdonīgā Violeta, radinieku starpā izceļas viens konflikts aiz otra, ko uzkurina samilzušie pagātnes aizvainojumi un pāridarījumi...

 

Pasūtīt e-katalogā

Randiņš Belevilā [videoieraksts]

 

Čempions ir vientuļš zēns, kuru audzina vecmāmiņa. Ievērojusi, ka viņam nekas uz pasaules nešķiet aizraujošāks par braukšanu ar velosipēdu, Sūzas kundze enerģiski ķeras pie zēna trenēšanas. Paiet vairāki gadi, un Čempions attaisno savu vārdu. Viņš ir gatavs dalībai pasaulslavenajā Francijas velotūrē...

 

Pasūtīt e-katalogā

Praktisks, labs saimnieks / Diks un Džeimss Strobridži

 

Grāmatā - tradicionālās amatniecības prasmes, siera siešana un maizes cepšana aprakstīta vienuviet ar 21. gadsimta tehnoloģijām, kas radītas atkritumu pārstrādei, kā arī vēja, ūdens un saules enerģijas izmantošanai gan mājās, gan ārpus tās.

 

Pasūtīt e-katalogā

Vientuļo spīganu dārzs / Monika Zīle

 

Romantiski gleznainā Latgales nostūrī, Kozukolna mājās pēc sarežģījumiem ar veselību un sirdslietām atpūšās veiksmīga žurnāliste un rakstniece Raina. Vietējā pašpārvaldē un sabiedrībā rodas gūzma jautājumu par dāmas ierašanās motīviem. No jauna samilzst vecas nebūšanas, jo Raina savulaik žurnālistes darbā dažai vietējai “zvaigznei'” uzminusi uz sāpīgas vietas. Arī tagad Raina kādai traucē, jo viņas kaimiņš ir glīts, brīvs kungs, kurš vairāk uzmanības velta žurnālistei…

 

Pasūtīt e-katalogā

Rokot dziļāk / Frena Sorīna

 

Grāmata dārzkopjiem un pārējiem par to, kā zelt un zaļot kopā ar savu dārzu (vai vismaz puķi uz palodzes). Vairāk nekā jebkad agrāk moderno tehnoloģiju pārņemtajai urbānajai sabiedrībai ir nepieciešama saikne ar dabu. Tā ļauj balstīties uz stabilu realitāti - tādu, kurā cilvēks jūtas patiešām dzīvs, enerģisks, pateicīgs un spējīgs koncentrēties uz būtisko.

 

Pasūtīt e-katalogā

Šampinjonu Derība / Laima Muktupāvela

 

Romānā bez darba un iztikas palikušu Latvijas iedzīvotāju laimes meklējumu stāsts Īrijas šampinjonu «laukos» meistarīgi savīts ar dažādu tautu kultūras zīmēm, trāpīgi mūsdienu pasaules vērojumi - ar dzīvelīgu optimismu; tas viss pamīšus ar īstām sēņu pagatavošanas receptēm pasniegts spilgtā un skanīgā stāstītājas balsī.

 

Pasūtīt e-katalogā