Grāmatu izstāde skaistam, romantiskam pavasarim

Grāmatu izstāde skaistam, romantiskam pavasarim

 

Sīkā ikdiena pati
Ir lieluma viela.
Meklē vien dziļāk, un izaugs
Tev meklējot spārni.
/Aspazija/


Martā plaši tiek atzīmēta starptautiskā sieviešu solidaritātes diena. Grāmatu izstāde Valmieras integrētās bibliotēkas 1.stāvā sniegs sievietēm iespēju atpūsties un pasapņot, lasot grāmatas par romantiku (ieskaties žanru sadalījumā - mums ir vesela romantikas plauktu aleja!), kā arī iedvesmos veidot dzīvi skaistāku, veselīgāku, radošāku - jo no sapņiem rodas idejas, bet no idejām - lieli darbi! Kā savulaik trāpīgi novērojusi rakstniece Virdžīnija Vulfa: “Ilūzijas dvēselei ir tas pats, kas atmosfēra zemei. Noņemiet maigo gaisa slāni, un viss dzīvais uz planētas beigs pastāvēt, krāsas izbalēs. Dzīve ir kā sapnis - kas nozog mūsu sapņus, nozog mūsu dzīvi”. Tāpēc svinēsim pavasari, svinēsim dzīvi!

 

Grāmatu eksemplārus izsniedzam līdzi uz mājām. Nelielam ieskatam:

Prieks :) no A līdz Z

 

Elita

 

Modes dizainere E. Patmalniece veido tērpus skatuves māksliniekiem, teātra, operas un baleta izrādēm. Viņa ir piedalījusies dažādos projektos TV, reklāmā, laikrakstos un žurnālos. E. Patmalniece ir pazīstama arī kā gleznotāja, kura mākslas darbus veido neierastā tehnikā. Māksliniece zīmē, glezno, piedalās sabiedriskajā dzīvē, ir gatava visam, ko tā piedāvā. Viņa turpina mācīties un meklēt sevi. Grāmatā ievietoti E. Patmalnieces reproducētie darbi.

 

Pasūtīt

Gardens in Kyoto

 

Mixuno Katsuhiko

 

Pasūtīt

Māja laukos 

 

Būvniecība, remonts, rekonstrukcija, interjers.

 

Pasūtīt

Mūsējās : 50 pasakas par Latvijas sievietēm

 

Santa Remere

 

 

"Mūsējās" ir grāmata visai ģimenei, kas pasaku formā stāsta par Latvijas iedvesmojošākajām sievietēm. Daudzas no šīs grāmatas varonēm ir kļuvušas par pasaules līmeņa zvaigznēm un guvušas lielus panākumus savā jomā. "Mūsējās" stāsta par Latvijas vēsturi, kariem un izsūtījumiem, sapņiem un piepildītām cerībām, apņēmību un neatlaidību. "Mūsējās" var lasīt gan kā uzziņu literatūru, gan kā apliecinājumu latviešu varēšanai, gan kā iedrošinājumu jauniešiem nebaidīties sasniegt kvēlākos mērķus.

 

Pasūtīt

Mammas zina vislabāk

 

Gundega Roze

 

Šī grāmata vispirms ir sievietēm par viņām pašām. Par skaisto un grūto, ko atnes jaunā pieredze, kļūstot par mammu. Grāmatā ir apkopotas aizkustinoši patiesas mammu pieredzes, noderīgas atziņas un ekspertu padomi. Grāmatā risinātas tēmas: Kā tikt galā ar dažādajiem dzīves izaicinājumiem? Kā uzveikt nodevīgo vainas izjūtu, ka realitāte neatbilst tam, kas bija izsapņots? Kāda jaunajā dzīvē ir vieta tēva lomai? Kā atrast iespējas, lai atvēlētu laiku un uzmanību savai sievišķībai? Īstā mammas formula ir jāveido pašai.

 

Pasūtīt

Pavasaris : 100 radošas idejas

 

Sanita Nikitenko

 

Pasūtīt

Viva la vagina! : viss par sieviešu dzimumu

 

Dr. Nīna Brokmane, Ellene Stēkene Dāle

 

Ģenitālijas ir pasakaini un neticami jūtīgi orgāni. Saistībā ar tiem ir tik daudz, ko atklāt, par ko brīnīties un... ko izbaudīt? Grāmatā tu vari noskaidrot patiesību par dzimumorgānu personisko dzīvi, par menstruālo hormonu danci un to, vai patiešām eksistē vaginālais orgasms; uzzināt, kā ķermeni iespaido dažādi kontracepcijas veidi, kā izskatās "normāla" vagīna un kas patiesībā ir klitors; gūt nepieciešamās zināšanas, lai izdarītu gudras izvēles par labu savai seksuālajai veselībai.

 

Pasūtīt

Mazā Parīzes virtuve : jauna un vienkārša pieeja klasiskajām franču receptēm

 

Reičela Kū

 

Pasūtīt

100 ievērojamākās sievietes

 

 Edvīns Spriņģis

 

Pasūtīt

Smalki! : izcilas sociālās prasmes

 

Henriks Fekseuss

 

Sociālo prasmju "guru" Henriks Fekseuss grāmatā atklāj, kā var mainīt situāciju - vispirms jāsaprot, kas izraisa sociālo prasmju pasliktināšanos, un pēc tam jāiepazīst instrumenti, ar kuru palīdzību iespējams tai pretdarboties. Kā veidot saturīgu komunikāciju, nevis risināt vēsas, formālas sarunas. Kā, uzmanīgi klausoties, izveidot unikālas attiecības ar sarunas partneri. Kā panākt, lai citi ieklausās tevī, kad tev ir kas svarīgs sakāms. Kādi komunikācijas šķēršļi slēpjas tavās smadzenēs. Grāmata ir veids, kā gūt daudz vērtīgu atziņu par empātiju, kritiku, emocijām, komplimentiem, interpretācijām un citiem saskarsmes elementiem.

 

Pasūtīt

Fotografēšana : kā saskatīt un uzņemt labas fotogrāfijas

 

Džons Hedžko

 

Pasūtīt

Es varu tikai mīlēt... : sievietes tēls Latvijas filmās

 

Inga Pērkone

 

 

I. Pērkones monogrāfija ir pirmais feminismā sakņotais kinopētījums Latvijas kultūras vēsturē. Grāmatā analizēti latviskās sievišķības arhetipi un to filmiskās versijas kopš Latvijas kinomākslas veidošanās 20. gadsimta 20. gados līdz pat mūsdienām. Pētītas dažādas sievietes lomas - māte, liktenīgā sieviete, upuris un citas. Īpaša uzmanība veltīta sievietes kinozvaigznes fenomenam, vērojot izcilās aktrises Vijas Artmanes (1929-2008) funkcijas padomju kultūras sistēmā.

 

Pasūtīt