Grāmatu IZSTĀDE: Vasara Tavā šķīvī un burciņā!

 

"Rudens vairs nav aiz kalniem", - nebīstieties šā teiciena, mums ir IDEJAS! Dārzeņu, augļu, sēņu, garšaugu un citu labu lietu sagatavošanu vēderpriekiem daudzveidīgāku padarīs Valmieras integrētās bibliotēkas 2.stāvā izvietotā IZSTĀDE "Vasara Tavā šķīvī un burciņā!".

Grāmatu eksemplārus izsniedzam uz mājām.

Mazs ieskats:

 

Meža ogu grāmata

 

Grāmatā aprakstītas visas Latvijā mežos sastopamās ogas, to augšanas vietas, laiki, vitamīni. Tajā doti padomi, kā ogas izmantot kosmētikā, saimniecībā, kulinārijā. Ievietotas arī receptes ar dažādām meža ogām.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Zaļās receptes

 

Nezāles, dārzeņu laksti un ziedi ir 100% vitamīnu un minerālvielu lādiņš un brīnišķīgs enerģijas avots mūsu organismam. Šī grāmata ir par zaļumiem un pamošanos no ziemas miega. Palutiniet savas garšas kārpiņas ar pirmreizēju, svaigu sajūtu!

 

Eksemplāri bibliotēkā

Dārzeņu, augļu un sēņu konservēšana

 

Eksemplāri bibliotēkā

Īsais kurss konservēšanā

 

Šī grāmata būs lielisks padomdevējs gan tiem, kuri vēlas apgūt konservēšanas iemaņas, gan tiem, kuri grib pilnveidot savas prasmes. Grāmatā sniegti vienkārši padomi un apkopotas iecienītākās receptes. Nekas garšas ziņā nelīdzinās mājās gatavotiem ievārījumiem un želejām, marinētiem pipargurķīšiem un ķiršiem brendijā!

 

Eksemplāri bibliotēkā

Garšaugi

 

Šīs bagātīgi ilustrētās grāmatas autore ir Latvijā pazīstamā kulinārijas un gastronomijas speciāliste, žurnāliste, tulkotāja un Radio SWH „balss” Iveta Galēja. Grāmatā iekļauti 25 garšaugi, kurus katrs var audzēt arī pats savā piemājas dārziņā, dzīvoklī uz palodzes vai uz lodžijas. Grāmatā iztirzāti dažādi garšaugu praktiskās izmantošanas aspekti. Aprakstīta augu izcelsme, ieviešanas vēsture, tradicionālā pielietošana dažādās zemēs, kā arī izmantošanas iespējas mūsdienās – virtuvē, ķermeņa kopšanai un dvēseles stāvokļa uzlabošanai.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Ģimenes krājumi

 

Eksemplāri bibliotēkā

Konservēšanas rokasgrāmata

 

Praktiskās un ļoti noderīgās rokasgrāmatas autore Iveta Galēja – pazīstamā kulinārijas un gastronomijas speciāliste, populāru pavārgrāmatu autore, žurnāliste, tulkotāja un Radio SWH "balss" – piedāvā vairāk nekā 300 konservēšanas receptes – gan pašradītas, gan pārņemtas no citu konservētāju pieredzes, pārveidotas un pielāgotas savai garšai.

 

Eksemplāri bibliotēkā