Iespēja mācīties par cukuru uzturā un piedalīties cukura meistarklasē

 

Decembris tradicionāli ir kļuvis par saldumu mēnesi – laiku, kad saldumu uzturā ir vairāk. Vienlaikus bieži dzirdēts apgalvojums, ka daudzos ikdienā lietotos pārtikas produktos papildus pievienotais cukura apjoms daudzkārt pārsniedz cilvēkam nepieciešamo. Ko darīt? Decembrī par cukuru Valmierā tiek runāts pastiprināti. Sestdien,14.decembrī, plkst.11.00-14.00 Valmieras bibliotēkas un Vidzemes Augstskolas telpās Cēsu ielā 4 Valmierā notiks nodarbība “Cukurs uzturā”.

 

Nodarbības ievadā būs lekcija par cukuru uzturā, tā nozīmi cilvēka organisma darbībā, kā arī organisma reakciju, ja cukurs uzturā uzņemts par daudz. Tiks runāts arī par cukura piedāvājuma daudzveidību, vērtējot to no veselības, vides un ilgtspējas viedokļa, kā arī par saldumu izvēles alternatīvām. Lekciju vadīs uztura speciālists Uldis Sproģis.

Pēc lekcijas nodarbības dalībnieki būs aicināti piedalīties cukurmeistarklasē. Veselīga uztura praktiķi no uzņēmuma “Stirna&Avokado” stāstīs un rādīs, kā pašam pagatavot veselīgus saldumus bez papildus pievienota cukura gan svētku galdam, gan ikdienai. Praktiskajā meistarklasē būs iespējams uzzināt gan viegli pagatavojamu saldumu receptes, gan pagatavot un nogaršot šādus saldumus pašam.

 

Dalība nodarbībā būs bez maksas. Taču tā kā, gatavojoties praktiskajai meistarklasei, nepieciešams iepriekš precīzi paredzēt nepieciešamo produktu daudzumu, dalība praktiskajā nodarbībā būs iespējama tikai iepriekš reģistrētiem dalībniekiem. Nodarbībai iespējams reģistrēties elektroniski šeit: https://forms.gle/wqW9FkqA9H4k2H1r5, rakstot e-pastu uz [email protected] vai zvanot 26495997.

Nodarbību organizē Valmieras bibliotēka, Vidzemes Augstskola un Valmieras pilsētas pašvaldība. Tā ir viena no sešām Valmieras bibliotēkas īstenotās neformālās izglītības programmas pieaugušajiem “Līdzsvarota dzīve 2: vide, cilvēks, sabiedrība”.

Pieaugušo neformālās izglītības programmu pieaugušajiem “Līdzsvarotā dzīve 2” kā NORDPLUS atbalstītā starptautiskā projekta “Mana zaļā identitāte”/ “My Green Identity” (2018-2020) aktivitāti finansē Valmieras bibliotēka sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, kā arī praktiskās nodarbības norisi finansiāli atbalsta Vidzemes Augstskola.

Dalībnieki ir aicināti būt atbildīgi – plānu maiņas gadījumā lūgums informēt pasākuma organizatorus par paredzamo neierašanos.

__________________________________________