Jeru pagasta vīri un sievas, kuri 1991. gada janvārī pievienojās Rīgas sargiem

Jerieši barikādēs

 

Šogad aprit 30 gadi kopš barikāžu notikumiem Rīgā. Ievērojot pandēmijas ierobežošanas pasākumus, atcere notiek bez pulcēšanās pie ugunskuriem un dalīšanās atmiņās klātienē.

Jeru pagasta bibliotēkas krājumā glabājas videoieraksts par Jeru pagasta vīriem un sievām, kuri 1991. gada janvārī pievienojās Rīgas sargiem. Video autors ir jerietis Aigars Birkavs. Valmieras bibliotēka 8 minūšu garo amatierfilmiņu interesentiem piedāvā bibliotēkas Youtube kanālā.

 

Šis ir jau otrais amatiervideo, kuru esam apzinājuši Valmieras apkaimē. Pagājušajā gadā iepazīstinājām Jūs ar valmierieša Marģera Spirgas filmēto materiālu, kuru tāpat varat noskatīties Youtube kanālā.

Autors, divas reizes būdams Rīgā, nofilmēji apmēram 9 minūšu garu materiālu, kas līdz šim glabājies ģimenes arhīvā. Materiālā redzams 1991. gada 13. janvāra Vislatvijas manifestācija, kā iedzīvotāji dodas uz Daugavmalu. Autors fiksējis barikāžu tapšanu, Rīgas skatus ar barikāžu aizstāvjiem pilsētas ielās. Materiāla muzikālais noformējums ļaus paraudzīties uz notiekošo nedaudz romantiskā noskaņā, kas atsauc atmiņā to dienu pacilājošo vienotības sajūtu, bez traģiskās nots. Lai arī filmas kvalitāte nav priekšzīmīga, tomēr iespējams, kāds ieraudzīs tajā pazīstamas sejas, varbūt pat sevi. Lai Jums interesanta skatīšanās!