Kursa “Līdzsvarota dzīve” noslēguma nodarbība

 

Valmieras bibliotēka kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību atkal aicina piedalīties neformālās izglītības programmā pieaugušajiem "Līdzsvarota dzīve: vide, cilvēks, sabiedrība". Covid-19 pavasarī pārtrauktā kursa pēdējā nodarbība notiks 31.oktobrī plkst.11.00-14.00. Tajā ar pieredzi un zināšanām dalīsies divas sabiedrībā pazīstamas personības: Daina Jāņkalne un Māris Olte. Nodarbībā aicināti piedalīties līdz šim aktīvie kursa apmeklētāji un ikviens interesents. 

 

Daina Jāņkalne ir TV producente, žurnāliste, “neērto tēmu medniece” ar lielu pieredzi reportāžu veidošanā par sociāliem jautājumiem. Viņas tēma kursa nodarbībā būs “Līdzsvarotā dzīve. Mīts vai patiesība”. Dainas priekšlasījumā būs informācija arī par aktualitātēm neformālās izglītības programmās pieaugušajiem, jo īpaši EPALE – Eiropas pieaugušo izglītības elektronisko platformu – kāpēc tā ir interesanta ikvienam no mums.

Māris Olte ir latviešu biologs, žurnālists un raidījumu vadītājs, piedalījies vairāku dokumentālo filmu veidošanā, vadījis TV erudīcijas šovus "Prāta banka" un "Vai tu esi gudrāks par 5klasnieku?" Diskusiju daļā būs iespējams uzdot jautājumus.

 

Iepriekšējās nodarbības aktīvi apmeklējušie dalībnieki 31.oktobrī saņems kursa apmeklējuma apliecinājumu. Tiks organizēta 2019./2020.gada nodarbību novērtējuma diskusija. Aizvadītās sezonas tēmas: 30.novembrī, 2019. – Ilgtspējīga attīstība: no teorijas līdz rīcībai; 14.decembrī, 2019. – Cukurs uzturā; 11.janvārī, 2020. – Pašizziņas prakses aktīvas kopienas veidošanai; 8.februārī, 2020. – Permakultūra pilsētu dārzkopībā. 

Kurss ir platforma izglītībai, diskusijām un jautājumiem, iniciatīvām un domubiedru atrašanai, kā arī tā ir lokāla reakcija uz pasaules aktualitātēm. Tādējādi ārpus kursa nodarbību cikla 7.martā notika viena no kursa dalībniekiem Gunāra Opmaņa iniciēta un novadīta lekcija “Bioloģiski aktīvās vielas augļos un dārzeņos”. Savukārt 2019.gada 9.novembrī notika arī kursa “iesildīšanās” nodarbība – “Ilgtspēja spēlē”, kuras dalībnieki mācījās un diskutēja par ilgtspēju, spēlējot galda spēli “Eco-Buddy”. 

31.oktobra nodarbībā tiks uzklausīti arī ieteikumi nākamajai kursa sezonai. Pieaugušo neformālās izglītības programmu pieaugušajiem “Līdzsvarota dzīve: vide, cilvēks, sabiedrība” Valmieras bibliotēka sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību plāno turpināt arī 2020/ 2020.gada sezonā. Programmas mērķis ir celt tās dalībnieku apziņu par vides un sabiedrības ilgtspējas izaicinājumiem, to risinājumiem, kā arī iedvesmot ikdienas paradumu maiņai atbilstoši ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem (Agenda 2030).

 

Dalībai nodarbībā nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās:

Kursa dalībnieki aicināti sekot līdzi veselības stāvoklim, ievērojot Covid-19 drošības nosacījumus.

 

Kursa laikā tiek sniegta informācija par dažādām ar ilgtspēju saistītām tēmām, piedāvāta iespēja izvērtēt, kas ir līdzsvarota dzīve, tās vajadzības, risinājumi. Caur praktisku līdzdarbību apmācību kurss piedāvā arī rīcību piemērus līdzsvarotai dzīvei. Iespējams apmeklēt atsevišķas nodarbības par sev interesējošām tēmām, kā arī visu kursu kopumā. Apmeklējot vismaz 75% no visām nodarbībām, dalībniekam ir iespējams saņemt kursa apmeklējuma apliecinājumu.

Dalība kursa nodarbībās ir bez maksas. Pieaugušo neformālās izglītības programmu pieaugušajiem “Līdzsvarotā dzīve 2” finansē NORDPLUS atbalstītais starptautiskais projekts “Mana zaļā identitāte”/ “My Green Identity” (2018–2020) un Valmieras pilsētas pašvaldība. 

 

Nodarbības laikā var tikt fotografēts un filmēts Valmieras bibliotēkas un Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.