Lāsmas Pujātes grafikas izstāde

Lāsmas Pujātes grafikas izstāde

 

Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2021. gada 6. augustam skatāma mākslinieces Lāsmas Pujātes grafikas izstāde. 


Lāsma Pujāte: "2009. gadā absolvēju Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu un joprojām aktīvi darbojos grafikas mākslās strādājot arī kā litogrāfijas pasniedzēja un Grafikas kameras valdes locekle. Savas radošās idejas realizēju litogrāfijas, linogriezuma un dažādās jauktās tehnikās, kas saistītas ar smalku faktūru, krāsu nianšu meklējumiem".


"Savos darbos attēloju cilvēku, tā iekšējo trauksmi, cilvēciskās vājības un savu izpratni par laiku, tā plūdumu. Mani iedvesmo vietas, kur cilvēki steidzas, kaut ko gaida vai garlaikojas.” stāsta māksliniece.  


2008. gadā kļuvusi par Brederlo-von Zengbuša mākslas prēmijas laureāti, savukārt 2009. gadā ieguvusi trešo vietu Eiropas mākslas augstskolu litogrāfijas izstādes "Zelta kentaurs” konkursā Minhenē, Vācijā. 


Valmieras integrētās bibliotēkas telpās skatāmajā izstādē iekļauti darbi no nesen izdotā Marta Pujāta dzejoļu krājuma bērniem “ej nu ej”. Grāmatu ilustrējusi dzejnieka māsa grafiķe Lāsma Pujāte, izvēloties klasisku un grūtu grafikas tehniku – krāsainu linogriezumu, kas mūsdienu grāmatniecībā ir retums.

 


Papildus informācija:
Karlīne Cercina
mob.26169449
[email protected]