Noslēgusies fotoorientēšanās Valmieras pilsētā “Vali, mierā! 2018”

 

Saulainā 21.jūlija sestdienā Hanzas namiņā Valmieras pilsdrupās tika atklāta reģistrācija atraktīvam pilsētas fotoorientēšanās pasākumam „Vali, mierā! 2018”. Izaicinājumā atrast 30 dažādas zināmas un mazāk zināmas pilsētas vietas visā tās teritorijā piedalījās pavisam 16 komandas, iesaistot piecdesmit dalībniekus. Dažās no šīm vietām papildus bija jāpilda saistoši uzdevumi: jādzied dziesmas par dažādām tēmām, jābūt trāpīgiem ar Gaujas ūdens baloniem vai auklā iesietu bumbu, par ko komandām piešķīra papildpunktus. Atrodot nofotografēto vietu, bija jāatbild arī uz erudīciju izaicinošiem jautājumiem.

Komandas divu līdz četru cilvēku sastāvā meklēja objektus un pildīja uzdevumus, iekļaujoties atvēlētajā laikā – trijās stundās. Vietas varēja sasniegt ar dažādiem satiksmes līdzekļiem – ar velo, auto vai ar kājām, turklāt katrā kontrolpunktā bija jānofotografējas arī pašiem. Lielākā daļa komandu veiksmīgi tika galā ar visu distanci, pāris komandas izstājās izaicinājuma vidū. Labākā komanda šogad bija “Zefīriņi”,\ (Monta Ārste, Jānis Sniķers). Otro vietu ieguva komanda “Burunduki” (Paula Dubova, Jānis Barviķis, Justīne Barviķe, Evija Barviķe), bet trešo vietu komanda “Valmieras puikas” (Valters Māziņš, Gatis Māziņš, Jānis Māziņš). Dalībnieki apliecināja cik labi pazīst Valmieru un spēj tajā orientēties. Vairākas komandas ieguva arī specbalvas – par atraktivitāti komanda “Grāmatu plaukts” (Jānis Bērziņš, Pēteris Bērziņš, Emīls Kārlis Ziediņš), specbalvu Aktīvo staciju guru ieguva komanda “Minioni” (Kalvis Kalniņš, Linda Kalniņa, Anna Kalniņa, Jānis Roberts Kalniņš), specbalvu par harismu ieguva komanda “OK” (Oskars Einbergs, Kristians Deivs Grīviņš), specbalvu par humoru ieguva komanda “Solis” (Jānis Bogdanovs, Inese Bogdanova), bet komanda “2+2=”(Inga Rakule, Māris Garselis, Emīls Renārs Rakulis, Niks Garselis) ieguva specbalvu par humoru. Kopumā pasākums raisīja prieku un visiem dalībniekiem radīja sportisku un izglītojošu izklaidi.

Pasākumu organizēja Valmieras integrētās bibliotēkas jauniešu organizācija „Sudraba ZIRG’s” sadarbībā ar vairākiem atbalstītājiem: Valmieras integrēto bibliotēku, Valmieras muzeju, Europe Direct informācijas centru Valmierā, aktīvās atpūtas centru „Eži”, mākslas salonu „Zaiga”, veikalu „Austris”, Valmiermuižas alusdarītavu, ūdensparku „Rancho”, kafejnīcu „Pils ķēķis”, izlaušanās spēli „Timemachine”, kā arī zirņu krekeriem „Krippu”.

Teksts: Līva Klepere

Foto: Denis Kisels, Elīna Fjodorova (skatīt ŠEIT)