Rakstniecei Norai Ikstenai - 50!

 

15. oktobrī Nora Ikstena (dz. 1969.), viena no pazīstamākajām 21. gs. latviešu rakstniecēm, atzīmēs 50. jubileju. Radošās dzīves laikā rakstījusi romānus, īsprozu, biogrāfijas un esejas, kā arī strādājusi vairākos laikrakstos, saņēmusi nozīmīgus Latvijas un starptautiska mēroga apbalvojumus. Par rakstnieci uzzini vairāk, lasot Nacionālo enciklopēdiju!

Ja vēl neesi lasījis Noras Ikstenas darbus un jūties kā pusi dzīves vējā palaidis, tad droši nāc uz Valmieras integrēto bibliotēku - grāmatu mums daudz, piemeklēsim īsto!

 

Ieskatam:

Trīs : triloģija

 

Nora Ikstena

 

N. Ikstenas triloģiju "Trīs" veido romāni "Dzīves svinēšana" (1998), "Jaunavas mācība" (2001) un "Mātes piens" (2015). To vienojošais pavediens - mātes un meitas, kuras dažādos laikos un laikmetos cenšas noskaidrot, kā dzīvot, lai nepazaudētu savu balsi, lai nekļūtu par zvanu bez mēles.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

Dievmātes draudzene : maniem ļaudīm Gruzijā

 

Nora Ikstena

 

Šī ir rakstnieces N. Ikstenas Gruzijas pieredzes grāmata. Vairāku gadu laikā šajā senajā ticības, kultūras un dabas svētītajā un varu plosītajā zemē sastaptie ļaudis un piedzīvotie notikumi kļuvuši par pamatu rakstnieces stāstiem. Tos vieno ārpusnieces skats, kas tomēr vēlas kļūt par savējo.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Amour fou : aplamā mīla 69 pantos

 

Nora Ikstena

 

N. Ikstena grāmatā stāsta par mīlestību. Eņģelis Amo, kurš valda pār labsajūtas un mīlestības pilnības laukiem, reiz nolemj palūkot, kā tad laimīgie zemes ļaudis jūtas, viņa dāvātos augļus baudījuši, - un sev par pārsteigumu atklāj, cik aplami, cik akli tie vieglprātīgi izšķiež un pašrocīgi iznīcina viņa veltes. Vai viņi galīgi nesaprašas? Amo dodas uz zemi izlūkos un sastop tur Adu un Īvu – divus mīlestībai izredzētos, bet tagad naidam nolemtos.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Ārprātija piedzīvojumi

 

Vilipsōns, Nora Ikstena

 

Iespējamais mākslinieka tapšanas stāsts, bet varbūt tikai aušība – tā īsi varētu nodēvēt Aivara Vilipsōna "Ārprātija piedzīvojumus", ko literāri apdarinājusi rakstniece Nora Ikstena un līdz ar Vilipsōna grafikām, zīmējumiem un citiem mākslas darbiem palaidnīgas un aizraujošas grāmatas sējumā iekārtojusi māksliniece Katrīna Vasiļevska.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Sīlis spoguļstiklā

 

Nora Ikstena

 

Eksemplāri bibliotēkā

Dzīvespriecīgais vakarēdiens

 

Nora Ikstena

 

Šī ir ļoti neparasta pavārgrāmata - drīzāk garšīgas iedvesmas un veldzējoša garīga ceļojuma grāmata - un ne tikai virtuves virtuoziem, bet arī tiem, kuri, bailēs izdarīt kaut ko ne tā, plītij līdz šim labprātāk metuši līkumu. N. Ikstenas stāsti par sastaptajiem virtuves dieviem un dievietēm ir kā ēdienu sastāvdaļu noklusēto proporciju slepenais kods - lasiet, uzburiet iztēlē aprakstīto maltīti, apsieniet priekšautu un ķerieties pie darba.

 

Eksemplāri bibliotēkā