Saruna par laikmetīgo mākslu

Valmieras bibliotēkā turpinās publisko lekciju – sarunu cikls programmas NORDPLUS apstiprinātā projekta NPAD-2015/100027 "CreaDream Forum in Library" jeb "Radošo Sapņu forums bibliotēkā" ietvaros.

Valmieras integrētās bibliotēkas 8. dzimšanas dienā:
19. novembrī plkst. 17.30-19.30 publiska lekcija un izstāde “Saruna par laikmetīgo mākslu”
Eksperti: sociālantropologs Klāvs Sedlenieks un metālmākslinieks Andris Dukurs.

Klāvs Sedlenieks savā lekcijā aicinās padomāt par to, kas vispār ir māksla, kā mēs varam atšķirt mākslu no ne-māklsas. Māksla tiks skatīta kā radošas rotaļas un improvizācijas paveids, kas ir tikai viens no dažādu rotaļu veidiem. Lekcijā arī runās par to, ka māksla pati
par sevi kā atsevišķa parādība ir noteiktos kultūras apstākļos konstruēta un tāpēc tās uztvere ir atkarīga no skatītāja/klausītāja/uztvērēja izpratnes par to, ko mākslinieks ir vēlējies pateikt, kādas problēmas viņš/viņa cenšas risināt savā mākslinieka ‘Rotaļā’.

Bibliotēkā būs apskatāma rūjienieša, metāltēlnieka Andra Dukura izstāde.
Par sevi mākslinieks saka: “Es no eksperimentiem dzīvoju. Neesmu skolās mācījies ne mākslu, ne metināt, neko. Man prasa: ko dari? Dzejoļus metinu. Dīvaini, vai ne? Tas, ka vārdus iekausē metālā, skan forši. Iekausē dzeju...”

Visi laipni aicināti! Gaidīsim ģimenes ar bērniem. Pasākuma laikā bērniem notiks radoša darbnīca kopā ar pasaku varoņiem.