Valmieras bibliotēkas piedāvājums patvēruma meklētājiem no Ukrainas

Valmieras bibliotēka piedāvā patvēruma meklētājiem no Ukrainas iepazīt Valmieras bibliotēku un izmantot tās pakalpojumus un resursus. Aicinām par piedāvājumu informēt no Ukrainas iebraukušos iedzīvotājus.

Pieaugušo apkalpošanas nodaļas piedāvājums:

• Nodarbības “Latviešu valoda - saziņai”.
    Sarunas ar latviešu valodas skolotāju Daci Lediņu 1-2 reizes nedēļā. Grupa līdz 10 dalībniekiem. Datumu un laiku varam pielāgot atbilstoši dalībnieku dienas grafikiem. Vēlams saskaņot apmēram nedēļu pirms. Papildu informācija, rakstot uz e-pastu [email protected].
  • Reģistrēšanās bibliotēkā un tās resursi.
    Iespēja reģistrēties un izmantot telpas (arī individuālas telpas ar datoriem), datorus, internetu, skenēšanas un drukas pakalpojumu, brīvpieejas un abonētos elektroniskos resursus. Var izmantot grāmatu un žurnālu abonementu (latviešu, angļu, krievu valodās), apmaksāto pakalpojumu “rakstu elektroniskā piegādē”. Papildu informācija, zvanot uz Pieaugušo apkalpošanas nodaļu (tālr. nr. 64222464 vai 26667919).
  • Individuālas konsultācijas (krievu valodā).
    Iespēja saņemt konsultācijas un digitālo atbalstu par datoru un resursu izmantošanu, valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem. Papildu informācija, zvanot 28620947 (Olga).

Bērnu apkalpošanas nodaļas piedāvājums:

• Iepazīšanās tikšanās Bērnu apkalpošanas nodaļā.
    Neliela ekskursija pa bibliotēku, iepazīšanās ar Bērnu apkalpošanas nodaļas piedāvājumiem, aktivitātēm, brīvā laika pavadīšanas iespējām. Tikšanās ar “Lasi kopā ar suni” programmas suņu dāmām Martu, Niku un Billi (ja plānotajā laikā suņi ir pieejami). Pēc bērnu vēlēšanās iespējas spēlēt galda spēles, krāsot krāsojamās lapas, skatīties multfilmas Nākotnes lasītavā, brīvi pavadīt laiku Bērnu stūrītī vai Pasaku istabā. Tikšanos vada bibliotekāres Lolita un Līga krievu valodā. Vēlams saskaņot apmēram nedēļu pirms. Papildu informācija, zvanot uz Bērnu apkalpošanas nodaļu (tālr. nr. 64222512 vai 26332241).
  • Reģistrēšanās bibliotēkā un tās resursi. Informācija krievu valodā ŠEIT
    Literatūra latviešu, angļu, krievu valodās, galda spēles, DVD, datoru izmantošana, Pasaku istaba, Bērnu stūrītis, Nākotnes lasītava. Bērnu apkalpošanas nodaļā pieejamas grāmatas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem ukraiņu valodā - Мар’яна Савка "Босоніжки для стоніжки" un Володимир Арєнєв "Відчайдушний Боягуз".
  • Miera baložu zīmējumu Miera sienas veidošana.
    Atbalstot Jelgavas Mākslas skolas uzsākto iniciatīvu un Latvijas Nacionālā kultūras centra pamudinājumu, bibliotēka aicina bērnus un jauniešus zīmēt MIERA BALOŽUS un zīmējumus nogādāt Bērnu apkalpošanas nodaļā. Zīmējumu iesniegšanas termiņš - 14. aprīlis. No iesniegtajiem darbiem tiks veidota "Miera siena" cerībā uz drīzu mieru pasaulē.

Aicinām iepazīties ar Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku atbalsts Ukrainai un ukraiņu bēgļiem un izmantot arī citu bibliotēku piedāvātās iespējas. Informācija atrodama ŠEIT.

Citi noderīgi resursi:

• Mācību grāmatas ukraiņu valodā bez maksas.
    Latvijā nonākušajiem ukraiņu skolēniem tiek piedāvātas Ранок sagatavotās mācību grāmatas. Tās bez maksas ieejamas Zvaigzne ABC mācību materiālu platformā ŠEIT
  • Īsgrāmatiņas ukraiņu valodā.
    Iespēja izdrukāt un lietot īsgrāmatiņas (tiny books) ukraiņu valodā  ŠEIT
  • Bezmaksas e-grāmatas ukraiņu valodā bērniem.
    E-grāmatas no izdevniecībām Ranok bērniem vecumā 3+, 6+, 9+.
  • Audiopasakas ukraiņu valodā.
    Iespēja klausīties audio pasakas ukraiņu valodā ŠEIT un ŠEIT.
  • Materiāli latviešu valodas apguvei.
    Informācijai latviešu valodas apguvei ukraiņu valodā pieejama ŠEIT
  • Atbalsta iespējas Valmieras novadā izmitinātajiem patvēruma meklētājiem no Ukrainas -  ŠEIT