Valmieras integrētajai bibliotēkai 10.dzimšanas diena! PROGRAMMA

 

Brīvdienā, kas noteikta par godu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai, 20.novembrī, Bibliotēka klientus apkalpos no 12.00 - 16.00.

Valmieras integrētā bibliotēka aicina nākt un piedzīvot dzīvo, digitālo, paplašināto realitāti un būvēt sapņu pilis. Dzimšanas diena būs priecīga un skaļa.

 

  • No 12.00 līdz 15.00 ģimenes ar bērniem aicinātas ieraudzīt Bērnu apkalpošanas nodaļas pārvērtības, novērtēt svētku rotājumus, ko veidojuši Valmieras pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, rotaļnīcā būvēt sapņu pilis un piedzīvot citus svētku pārsteigumus. Paldies Valmieras Mākslas vidusskolas audzēknēm Renātei Taurītei un Martai Ozolai un Valmieras bibliotēkas darbiniekam Andrejam Plešauniekam – galvenajiem pārvērtību autoriem.

 

  • No plkst.13.00 līdz 15.30, kamēr bērni izbaudīs dažādus neparastus notikumus, arī vecāki un citi interesenti aicināti piedzīvot, līdzdarboties un atklāt jaunus apvāršņus.

 

  • 13.00 lekcija - diskusija “Ceļā uz vienkāršību”. Par to, kā samazināt mantu apjomu, kā mājokli iekārtot skaistu, ērtu un videi draudzīgi , kā interjeram piešķirt īpašu auru, stāstīs interjera dizainere, bloga “Istaba tev un man” autore, trīs bērnu mamma Ilze Baltruka (istabatm.blogspot.com).

 

  • Plkst.13.00 līdz 15.00 bibliotēkas 2.stāvu būs pārņēmis “Pilnīgs ku-kū” – Valmieras integrētās bibliotēkas jauniešu organizācijas “Sudraba ZIRG's” rīkota erudīcijas spēle, kurai komandas jāpiesaka līdz 15.novembrim www.vibjo.mozello.lv. Pirmo trīs vietu ieguvēji 2.decembrī dosies uz Igaunijas Nacionālo muzeju Tartu. Spēles starplaikos ieklausīsimies dziedātājā Paulā Dunderē.

 

  • 13.00- 15.30 Mākslinieces Birutas Jansones meistarklase “DOMINO EFEKTS". Ikviens aicināts piedalīties un uzdāvināt bibliotēkai savu iedvesmas mirkli, radot lielformāta gleznu “Iesākumā bija vārds”, kas rotās bibliotēkas telpas.

 

Pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centra darbinieki palīdzēs uzzināt, par dažādiem e-pakalpojumiem gan www.valmiera.lv, gan www.latvija.lv. , kā arī iepazīt pirmo pilsētas mobilo lietotni “Mana Valmiera”

Ikviens dzimšanas dienas apmeklētājs aicināts “ienirt” paplašinātās realitātes piedzīvojumā, izmēģinot virtuālo briļļu Oculus Rift jaunās spēles.

Digitāli līdzdarboties Latvijas 100gades pasākumos, kā piemēram “Lursoft IT” un Kultūras informācijas sistēmu centra rīkotajā erudīcijas konkursā "Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!".

Iepazīties ar bibliotēkas DVD kolekcijas jaunumiem. Dokumentālo filmu, Operu un Baleta, Latvijas labāko spēlfilmu krājums papildināts ar Valmieras Drāmas teātra 1986-2008.gados tapušo 10 izrāžu ierakstiem.

Satikt e-grāmatu vēstnesi un uzzināt par 2018.gada ekskluzīvo piedāvājumu: daiļliteratūra e-formātā latviešu un angļu valodā.

Jau ierastajā vietā ēkas vestibilā būs iespējams atstāt līdzi paņemto grāmatu, ko novēl izlasīt arī citiem, un izvēlēties sev dāvanu – kāda cita atnesto grāmatu.

 

  • Piedzīvojumi bibliotēkā noslēgsies ar Andra Kiviča koncertu plkst.16.00. Mazākie bibliotēkas apmeklētāji, ja nevēlēsies apmeklēt koncertu, aicināti turpināt baudīt svētkus Bērnu apkalpošanas nodaļā.

 

“Pirms desmit gadiem piepildījām sapni, atverot valmieriešiem un pilsētas viesiem modernu bibliotēku. Joprojām esam jaunu lietu ieviešanas un radīšanas izjūtās. Nemitīgi izaicinām sevi, mācāmies un piedāvājam apmeklētājiem augt kopā ar mums. Spilgts piemērs ir bibliotēkā tapusī organizācija “Sudraba Zirgs”. Jaunieši ļoti skaidri saprata vidi, kurā ir gaidīti, kur ir gara un darba brīvība. Šeit viņi realizē sevi, mācās paši, mācās dzīvi un attīsta arī bibliotēku. Tā mēs uztveram ikvienu apmeklētāju. Mūsu bibliotēkai ir jābūt labai vietai arī tās darbiniekiem, tas ir visa pamatā. Mēs esam patrioti, entuziasti, uzturot veselīgu attīstības tempu. Novēlu mums visiem – gan darbiniekiem, gan klientiem – būt drosmīgiem, radošiem, ieinteresētiem un uz sadarbību vērstiem, lai spējam viens otru motivēt un kopā darīt labus un pārsteidzošus darbus” sagaidot bibliotēkas 10.dzimšanas dienu, saka Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne.

 

“Svarīga ir savstarpējā uzticība. Starp lasītājiem, bibliotekāriem un sadarbības partneriem. Paļaujamies, ka katrs izpildīs solīto. Tā ir tendence pasaulē, ka pieaug uzticība bibliotēkām. Bibliotēkas personāls, uzsākot jauno desmitgadi, novēl ,lai iedzīvotāji vienmēr jūt bibliotēkas atbalstu, lai tā ir vieta, ko gribas apmeklēt regulāri, lai katru reizi mēs spētu sagādāt pārsteigumu un cilvēks iegūst vairāk nekā cerējis” Vidzemes augstskolas bibliotēkas direktore Evita Lantrāte.