Valoda, kas pieder tikai bērniem

Piektdien, 14.oktobrī, no plkst. 14:00 Dikļu pagasta kultūras centrā norisināsies literatūras svētki “Valoda, kas pieder tikai bērniem”. 

Iepriekš šis pasākums bija zināms kā “Bērnu literatūras maģija”, taču šogad tas ir ieguvis jaunu formātu, saglabājot iepriekš uzsvērtās vērtības - radošums, izpratne par literatūru, savas individualitātes un unikalitātes apzināšana. Šogad Dikļu pagasta bibliotēka piedāvā pasākumu, kurā ir iekļautas vairākas aktivitātes, lai sevis pilnveidē varētu iesaistīties ikviens - bērni, jaunieši, skolotāji, vecāki, bibliotekāri un citi.

Pasākuma pirmajā daļā, plkst. 14:00, norisināsies Literārā orientēšanās pa Dikļu ciemu, kuru vadīs Valmieras novada tūrisma pārvaldes vadītājs Toms Treimanis. Orientēšanās laikā būs iespējams apvienot šķietami divas neapvienojamas lietas - fiziskās aktivitātes ar literatūru.

Pēcāk, plkst. 15:00, Dikļu kultūras centrā norisināsies radošās darbnīcas, un grāmatu tirdziņš kopā ar Dikļu pagasta bibliotēkas sadarbības partneri Virja LK. 

Plkst. 16:00 Dikļu kultūras centra galvenajā zālē norisināsies paneļdiskusija “Valoda, kas pieder tikai bērniem”. Diskusijas dalībnieki: Viktorija Ozola (influencere, bloga espats.lv radītāja, montesori pedagoģe), Silvija Tretjakova (LNB Bērnu literatūras centra vadītāja), Inita Hihalovska (Jura Neikena Dikļu pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja), Adrians Ginters (konkursa “Skaļās lasīšanas sacensības” finālists, Salacgrīvas vidusskolas skolēns, kurš ir izveidojis savu grāmatu klubu, kā arī vada skolas radio). Diskusijas moderators - Edgars Plētiens (pedagogs, izglītības entuziasts, projekta “Mācītspēks” kurators). Diskusijā tiks apspriesti vairāki temati par un ap bērnu valodu - kas to veido, ciktāl tās veidošanā ir iesaistīti vecāki, skolotāji, un visam pa vidu - bibliotēku nozīme valodas attīstībā. Diskusiju būs iespējams arī vērot tiešsaistē - Valmieras Bibliotēkas Facebook lapā https://www.facebook.com/events/426026106243241

Pasākuma noslēgumā, plkst. 18:00, ikviens tiek aicināts uz Chris Noah akustisko koncertu! 


Ieeja uz visām pasākuma aktivitātēm ir bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Treimane - Dikļu pagasta bibliotēkas vadītāja