Skaļās lasīšanas sacensība: lieliska pieredze – bezgalīga motivācija!

 

11.oktobris nebija pirmā diena, kad Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā skaļi lasa, taču šoreiz pirmo reizi testējām Skaļās lasīšanas sacensības 1.soli. Darījām to kopā ar drosmīgo Valmieras Pārgaujas sākumskolas 5.a klasi (skolotāja Ilona Ozoliņa). Tas bija izaicinājums visiem - gan skaļā lasīšanā, gan vērtēšanā – izdevās lieliski. Skolēni lasīja fragmentus no pašu izvēlētām grāmatām – skanēja gan Grega piedzīvojumi, gan Džeronimo Stiltona aizraujošais stāsts, gan Klanu kaķu klusie noslēpumi, gan kādas pusaudzes stāsts par attiecībām no zibstāstu sērijas tīņiem. Vērtējot priekšlasījumus pieturējāmies pie trim principiem: paslavēt, pajautāt un papildināt. Jāsaka, ka sacensību viens no galvenajiem noteikumiem – iekļauties piecās minūtēs – nāca viegli. Uzslavas bija pelnījuši visi dalībnieki!

Vēl līdz gada beigām skolās, skolu un pagastu bibliotēkās aicinām rīkot sacensību vietējos konkursus 5. un 6. klašu audzēkņiem! Laba motivācija arī latviešu valodas un literatūras skolotājiem iesaistīt savus audzēkņus skaļās lasīšanas aizraujošā procesā!

Lai mums visiem izdodas atklāt jaunus lasīšanas čempionus, jo nākošgad aicināsim labākos uz reģionālo finālu, kur sveiksim galveno uzvarētāju – kurš dosies ar savu klasi uz Latvijas nacionālo bibliotēku, lai kļūtu par Latvijas lasīšanas čempionu!

Plašāka informācija ir pieejama Valmieras bibliotēkas mājas lapā, visus interesentus gaidīsim Bērnu apkalpošanas nodaļā.

 

Lolita Dreimane,

galvenā bibliotekāre

FOTOMIRKĻUS aizrautīgi ķēra skolotāja Ilona Ozoliņa