Atkārtots koronavīrusa uzliesmojums: Komisija pastiprina sagatavotības un reaģēšanas pasākumus visā ES

Eiropas Komisija nāk klajā ar papildu pasākumu kopumu, lai palīdzētu ierobežot koronavīrusa izplatīšanos, glābtu dzīvības un stiprinātu iekšējā tirgus noturību.

Konkrēti, pasākumu mērķis ir labāk izprast vīrusa izplatību un reaģēšanas pasākumu rezultativitāti, izvērst mērķtiecīgu testēšanu, pastiprināt kontaktpersonu izsekošanu, uzlabot sagatavošanos vakcinācijas kampaņām un saglabāt piekļuvi pirmās nepieciešamības precēm, piemēram, vakcinācijas aprīkojumam, vienlaikus nodrošinot visu preču apriti vienotajā tirgū un atvieglojot drošu ceļošanu. Šie pasākumi noteikti pirms 29. oktobrī gaidāmās Eiropas vadītāju virtuālās sanāksmes, kura būs veltīta Covid-19 apkarošanas pasākumu koordinācijai un tiek rīkota pēc Eiropadomes 15. oktobra sanāksmes. Lai gan dalībvalstis ir labāk sagatavotas un koordinētākas nekā pandēmijas pirmajos mēnešos, iedzīvotāji, ģimenes un kopienas visā Eiropā joprojām saskaras ar nepieredzētu risku viņu veselībai un labklājībai.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena sacīja: “Covid-19 situācija ir ļoti nopietna. Mums ir jāpastiprina ES reakcija. Šodien mēs ierosinām papildu pasākumus cīņā pret vīrusu: no piekļuves palielināšanas ātrai testēšanai un vakcinācijas kampaņu sagatavošanas līdz drošas ceļošanas atvieglošanai, ja tas vajadzīgs. Es aicinu dalībvalstis pēc iespējas ciešāk sadarboties. Šodien spertie drosmīgie soļi palīdzēs glābt dzīvības un aizsargāt iztikas līdzekļus. Neviena dalībvalsts nevarēs droši izkļūt no šīs pandēmijas, kamēr to neizdarīs visi.”

Veselības un pārtikas drošuma komisāre Stella Kirjakidu: “Ar Covid-19 inficēto skaita pieaugums visā Eiropā ir ļoti satraucošs. Eiropai ir izlēmīgi un tūlītēji jārīkojas, lai aizsargātu dzīvību un iztikas līdzekļus, mazinātu spiedienu uz veselības aprūpes sistēmām un kontrolētu vīrusa izplatīšanos. Nākammēnes mēs iepazīstināsim ar pirmo soli ceļā uz Eiropas veselības savienību. Tikmēr dalībvalstīm ir jāuzlabo sadarbība un datu kopīgošana. Mūsu ES uzraudzības sistēma ir tikai tik spēcīga, cik tās vājākais posms. Tikai apliecinot patiesu Eiropas solidaritāti un strādājot kopā, mēs varam pārvarēt šo krīzi. Kopā mēs esam stiprāki.”

Komisijas paziņojumā par reaģēšanai uz Covid-19 pandēmiju vajadzīgajiem papildpasākumiem ir izklāstīti turpmākie pasākumi galvenajās jomās, kuri veicami, lai pastiprinātu ES reakciju uz atkārtoto Covid-19 uzliesmojumu:

  • Informācijas plūsmas uzlabošana nolūkā pieņemt informācijā balstītus lēmumus
  • Efektīvākas un ātrākas testēšanas ieviešana
  • Kontaktpersonu izsekošanas un brīdināšanas lietotņu pilnvērtīga izmantošana pāri robežām
  • Efektīva vakcinācija
  • Efektīva saziņa ar iedzīvotājiem
  • Pirmās nepieciešamības preču nodrošināšana
  • Drošas ceļošanas atvieglošana
  • Zaļo joslu paplašināšana

Vairāk lasīt šeit