Digitālā piektdiena Valmierā

2. decembrī  Valmierā viesosies Eiropas Parlamenta deputāti un pārstāvji, lai kopā ar pašvaldības darbiniekiem, Vidzemes Augstskolas mācībspēkiem un studentiem, IT nozares pārstāvjiem, pedagogiem, jaunajiem māksliniekiem un citiem interesentiem apspriestu digitālās ēras likumus un to nozīmi katra Latvijas cilvēka dzīvē. Kiberdrošības nozīme pieaug katru gadu, un 80% no ES uzņēmumiem pēdējā gada laikā ir piedzīvojuši vismaz vienu kiberdrošības incidentu. Pirmie ES mēroga kiberdrošības noteikumi, ko EP apstiprināja 2016.g.jūlijā, paredz, ka uzņēmumiem, kas sniedz pamatpakalpojumus, piemēram, enerģētikas, transporta, banku un veselības jomā, vai arī digitālos pakalpojumus, būs jāuzlabo sava spēja pretoties kiberuzbrukumiem. Kibernoziedznieki nesaudzē arī publiskās pārvaldes institūcijas.  

Informācija par Digitālās piektdienas pasākumiem: 
 
 13.00 - 14.30 praktiskā nodarbība par kiberdrošību Valmieras pilsētas pašvaldības darbiniekiem.  Valmieras Bibliotēkā, Cēsu ielā 4.
 
 
 14:00 - 15.30 Eiropas Parlamenta deputāta Arta Pabrika diskusija ar pedagogiem par bērnu datu drošību un ES Datu reformu – sadarbībā ar Valmieras Izglītības pārvaldi. Valmieras sākumskolā, Leona Paegles ielā 40A. 
 
 
15.30 - 16.15 Valmieras Mākslas vidusskolas audzēkņu mākslas darbu konkursa “Kibernauta piedzīvojumi” laureātu sveikšana. Valmieras Mākslas vidusskolā, Purva ielā 12. 
 
Digitālās piektdienas pasākums 9. decembrī
 
11.30 – 13.00 Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa diskusija ar Vidzemes Augstskolas Inženierzinātnes fakultātes studentiem, mācībspēkiem un nozares pārstāvjiem par ES Vienoto digitālā tirgus stratēģiju – sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultāti. Vidzemes augstskolā, Tērbatas ielā 10.

EIROPAS PARLAMENTA DIGITĀLĀ PIEKTDIENA VALMIERĀ TIEK ORGANIZĒTA SADARBĪBĀ AR VALMIERAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBU