ES gaisa telpa liegta 115 aviosabiedrībām, kas neatbilst starptautiskajiem drošības standartiem

Eiropas Komisija šodien atjauninājusi ES aizliegto aviosabiedrību sarakstu jeb to aviosabiedrību sarakstu, kuras neatbilst starptautiskajiem drošības standartiem un uz kurām tādēļ Eiropas Savienībā attiecas darbības aizliegums vai darbības ierobežojumi. ES aizliegto aviosabiedrību saraksta mērķis ir lidojumos Eiropas Savienībā eiropiešiem un visiem pārējiem pasažieriem nodrošināt visaugstāko aviācijas drošības līmeni.

ES aizliegto aviosabiedrību saraksts ne tikai palīdz uzturēt augstu drošības līmeni ES, bet palīdz arī attiecīgajām aviosabiedrībām un valstīm uzlabot savu drošības līmeni, lai tās tiktu no saraksta svītrotas. Turklāt ES aizliegto aviosabiedrību saraksts ir kļuvis par nozīmīgu preventīvu instrumentu, jo tas motivē valstis, kurām ir drošības problēmas, tās risināt, lai to aviosabiedrības nenonāktu ES aizliegto aviosabiedrību sarakstā.

Pēc šodienas atjauninājuma ES gaisa telpa ir liegta pavisam 115 aviosabiedrībām:

  • 109 aviosabiedrībām (sertificētas 15 valstīs, jo to valstu aviācijas iestādes neveic drošības uzraudzību;
  • sešām atsevišķām aviosabiedrībām – Avior Airlines (Venecuēla), Iran Aseman Airlines (Irāna), Iraqi Airways (Irāka), Blue Wing Airlines (Surinama), Med-View Airlines (Nigērija) un Air Zimbabwe (Zimbabve) – sakarā ar bažām par to drošumu.

Vēl trīs citām aviosabiedrībām – Air Koryo (Korejas Tautas Demokrātiskā Republika), Air Service Comores (Komoru Salas) un Iran Air (Irāna) – ir noteikti darbības ierobežojumi, un tās lidojumus uz ES drīkst veikt tikai ar noteiktu tipu gaisa kuģiem.

Vairāk lasīt šeit