Jauns portāls apkopo legālas iespējas internetā skatīties filmas, klausīties mūziku, lasīt grāmatas vai spēlēt videospēles

„Ņem droši!” – ar šādu visnotaļ aicinošu nosaukumu sevi pieteicis jauns portāls, kas apkopo legālas iespējas internetā skatīties filmas, klausīties mūziku, lasīt grāmatas vai spēlēt videospēles. Šī interneta vietne tapusi pēc Eiropas Savienības līmeņa iniciatīvas ar mērķi popularizēt uzticama, legāla digitālā satura lietošanu iepretim arvien izplatītajam pirātiskajam saturam. Lapas veidotāji cer, ka jaunā iniciatīva cels lietotāju „morālo latiņu” un mudinās arī satura veidotājus plašāk piedāvāt legālas iespējas to lietot.

 Kultūras ministrijas pārziņā ir jaunā interneta vietne www.nemdrosi.lv, kuras idejas autors ir Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs. 

Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja aptauja liecina, ka vairāk nekā trešā daļa aptaujāto nezina, vai viņu lietoto mājaslapu saturs ir legāls vai nav, un nereti nonāk nelegālās vietnēs pavisam nejauši, ievazājot datoros arī vīrusus. Jaunajā iniciatīvā, izveidojot valsts līmeņa vietni legāla digitālā satura meklēšanai, līdz ar Latviju pagaidām iesaistījusies Francija, Portugāle un Lielbritānija.

Vairāk lasīt šeit