Kultūrizglītības izpētes brauciens uz Hījumā

2018.gada 7.-8. jūnijā Valmieras bibliotēkas pārstāvji kopā ar saviem sadarbības partneriem, bibliotēkas draugiem un sabiedrības pārstāvjiem (Valmieras Zonta kluba dalībniecēm u.c.) devās 2 dienu kultūrizpētes braucienā / piedzīvojumā uz Hījumā apgabalu Igaunijā, lai tiktos ar NORDPLUS ADULT atbalstītā starptautiskā projekta “Radošās komandas bibliotēkā” (CreaTeams in Library) 2017/2018 sadarbības partneriem no Igaunijas.

Viens no projekta virzieniem ir eksperimentālā kultūra & tīklošanās. To Latvijas un Igaunijas sadarbības partneri realizēja ar projekta aktivitāti - BĀKA/ LIGHTHAUSE. Piedzīvojām literāru pēcpusdienu Kardlas (Hījumā, Igaunija) bibliotēkā, kur 8.jūnija pēcpusdienā tikās balādiskās dzejas rakstītāja dzejniece Daina Sirmā (Valmiera & Dikļi, Latvija) un romantiskās lirikas pārstāve no Hijumā salas (Igaunija) Liis Ristal. Dzejas lasījumi norisinājās latviešu un igauņu valodās. Dainas dzejoli "Bāka" īpaši šim pasākumam tulkojis Latvijā pazīstamais igauņu ekstravertais dzejnieks CONTRA (Margus Konnula).

Atbilstoši brauciena tematikai programmā tika iekļauti poētiski mirkļi pie Hijumā salas īstajām bākām - industriālās arhitektūras izciliem paraugiem: apraudzījām Tahkunas bāku, kas ir Igaunijā augstākā čuguna bāka, un Kepu (Kõpu) bāku - pasaulē trešā vecāka bāka, kas darbojas no 1531. gada līdz pat šodienai.

Foto: Regīna Šalte, Anete Bērziņa