Lieldrukas grāmatas un audiogrāmatas

 

Valmieras integrētā bibliotēka ir uzsākusi sadarbību ar Latvijas Neredzīgo bibliotēku (LNerB), piedāvājot iespēju tepat Valmierā saņemt LNerB ieskaņotās klausāmgrāmatas un grāmatas palielinātajā drukā. 

 

Ir cilvēki, kuriem lieldrukas formāts vai klausīšanās ir vienīgā iespēja iepazīties ar grāmatu, tādēļ ir nepieciešams atbilstošs bibliotēkas piedāvājums. Nu jau mēnesi Valmieras integrētā bibliotēka klientiem piedāvā pielāgoto literatūru palielinātajā drukā un audio grāmatu kolekciju, kas atbilstoši pieprasījumam regulāri tiks mainīta. Interesentiem pieejama latviešu oriģinālliteratūra un tulkotās grāmatas latviešu un krievu valodās, žanri - visdažādākie: detektīvi, romantika, vēstures romāni, biogrāfijas, piedzīvojumu grāmatas u.c.

Klienti ir ieinteresēti, atsauksmes tiek saņemtas atzinīgas: ieskaņojumi patīk, ir iespējams darīt citus darbus, vienlaikus sekojot līdzi stāsta sižetam, klausāmgrāmatas ir laba sabiedrība ikvienam.

 

Lai klausītos audiogrāmatas, ir nepieciešama iekārta (dators, atskaņotājs) ar iespēju ievietot CD. Tā kā tehnoloģijas mūsdienās strauji attīstīstās un daļā ierīču tas vairs nav iespējams, tad kā alternatīvu risinājumu LNerB ieskaņotās grāmatas piedāvājam arī zibatmiņas datu nesēja formātā. Savukārt pielāgotās lieldrukas grāmatas pieejamas A4 formātā ar palielinātu burtu izmēru.  

 

Laipni aicinām nākt uz Valmieras integrēto bibliotēku, lai izvēlētos grāmatu sev vai kādam, kuram tas ir nepieciešams. Bibliotēkas telpās cilvēkiem ar redzes traucējumiem piedāvājam strādāt ar videolupu vai rokas elektronisko lupu.