Izrāde bērniem un jauniešiem: "Karnevāls un kartupeļu salāti"

20.Apr

20.aprīlī plkst. 17.00 Valmieras integrētajā bibliotēkā izrāde bērniem un jauniešiem "Karnevāls un kartupeļu salāti".

Ieeja bez maksas. Lūdzam iepriekš pieteikties un saņemt ielūgumu - 64222512, 26332241.

 

Izrāde bērniem "Karnevāls un kartupeļu salāti" (pēc A.Kivirehka motīviem)

Jaunākā režisora Jāņa Znotiņa izrāde "Karnevāls un kartupeļu salāti" pēc A.Kivirehka tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem. Guntara Godiņa tulkotā, Edmunda Jansona ilustrētā grāmata, kura izdota bērnu grāmatu izdevniecībā "Liels un mazs", ir sava veida turpinājums vairākkārt izpārdotajai grāmatai "Kaka un pavasaris", pēc kuras motīviem veidotā J.Znotiņa izrāde ieguva "Spēlmaņu nakts" balvu kā gada labākā izrāde bērniem vai jauniešiem 2015./2016. gada sezonā.

Mijai ir dzimšanas diena. Ieradusies ir Katrīna, Mijas vislabākā draudzene. Oskars, kurš ir drukns zēns un kuram patīk kārtīgi paēst, arī mazais Aksels. Viņš ir ļoti sīks, var ielīst visur, pat galda atvilktnē. Viņi visi nolemj spēlēt karnevālu. Atliek tikai izvēlēties lomas...

Izrādi veido režisors un aktieris Jānis Znotiņš un aktrise Ance Muižniece. Gan grāmata, gan izrāde runā par empātiju jeb spēju just to, ko jūt citi. Par bērnu iekļaušanos sabiedrībā. Viņu spēju pieņemt šīs pasaules noteikumus, cenšoties saglabāt savu būtību, savu unikalitāti.

 

Izrādes radošā komanda:

Režisors Jānis Znotiņš,

Aktieri Ance Muižniece un Jānis Znotiņš,

Kostīmu māksliniece Ineta Urtāne,

Dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce,

Producente Alma Kušķe.