Politikas zinātnieka Ivara Ijaba lekcija par Latvijas un Eiropas Savienības nākotni

02.Maijs

 

Ceturtdien, 2. maijā plkst. 17.30 Valmieras integrētajā bibliotēkā gaidāma politikas zinātnieka un Eiropas parlamenta deputāta kandidāta Ivara Ijaba lekcija “Eiropa pašu mājās: Latvijas izaicinājumi globālai nākotnei”, kurā tiks izklāstīti interesanti fakti par Eiropas Savienības un Latvijas attiecībām.

 

Pirms piecpadsmit gadiem, 2004. gada 1. maijā, Latvija sekmīgi izpildīja savu vēsturisko uzdevumu – iestājās Eiropas Savienībā. Turpmākie gadi nebija tik mierīgi un pārticīgi, kā cerēts - pēc “treknajiem gadiem” Latviju gaidīja krīze, ļoti smaga atgūšanās un jaunas drošības problēmas tepat kaimiņos. Arī Eiropas Savienība vairs netika vērtēta tikpat pozitīvi, kā iepriekš. Tomēr vienotā Eiropa ir un paliek Latvijas drošības un labklājības garants. Eiropai ir potenciāls, kuru nedrīkst izniekot pavirši un tuvredzīgi.

 

“Vairāk, nekā jebkad iepriekš šodien ir vajadzīga godīga saruna par Eiropas Savienības nākotni. Eiropas Savienība ir eksistenciāli svarīga Latvijas nākotnei, tomēr tai ir būtiski jāmainās. Birokrātu Eiropas vietā mums ir vajadzīga cilvēku Eiropa, ar efektīvu atgriezenisko saikni ar Latvijas pilsoņiem,” uzsver Ivars Ijabs, kurš pēc lekcijas aicinās tās apmeklētājus uzdot jautājumus un iesaistīties diskusijā.

 

Ieeja pasākumā visiem interesentiem bez maksas.