ROZES DIENA VALMIERĀ: Sievietes spēks

11.Mar
Valmieras integrētā bibliotēka

2023.gada 11.martā  plkst. 13.00 notiks Valmieras bibliotēkas un Valmieras Zonta kluba rīkotais ROZES DIENAS pasākums "Sievietes spēks".  

Norises vieta: Valmieras Integrētās bibliotēka, Cēsu iela 4. 

No 12.30 Reģistrācija, kafijas galds
Ziedojumu vākšana Latvijas Zonta klubu stipendijai.

13.00 Uzruna. Daiga Rokpelne, Valmieras bibliotēkas direktore 

13.15  Valmieras Zonta kluba Atzinības raksta pasniegšana Dzintrai Gekai- Vaskai, latviešu režisorei un politiķei. Daudzu dokumentālo filmu režisore, scenārija autore, producente.  Latvijā konsekventākā Sibīrijas tēmu aprūpētāja. 2001. gadā ar filmu Sibīrijas bērni aizsācies cikls, kurā pašlaik ietilpst jau sešas filmas (viena no tām – četrsēriju Sibīrijas dienasgrāmatas), cikla pirmā filma devusi nosaukumu arī Dzintras Gekas filmu studijai. 2022.gadā iznākušās grāmatas par minēto tēmu “Mātes Sibīrijā” autore. 
 

13.45 Muzikāls priekšnesums. Duets "Mediante" Zane Rozenfelde un Māris Rozenfelds.

14.00 Priekšlasījums: Dzintra Geka par grāmatu “Mātes Sibīrijā”. Grāmatā apkopotas intervijas ar 1941.gada 14.jūnijā izsūtītajām mātēm un viņu bērniem, apkopoti interviju fragmenti no 1941. gada 14. jūnijā izsūtīto bērnu atmiņu stāstiem. 1941. gadā uz Sibīriju aizvestie bērni lūdza, lai kādreiz izdodu grāmatu par Mātēm. Latviešu sievietēm, kuras no pārticīgas dzīves, no labklājīgām mājām nokļuva Sibīrijas sādžās, netīrībā, šaurībā, badā, aukstumā. Šifona kleitās mātes gāja taigā zāģēt kokus, noskrandušām drēbēm vakarā atgriezās būdās. Mātes atdeva bērniem niecīgo maizes devu un nomira bada nāvē.

Papildus informācijai:  [email protected]