Aktualitātes / 3td e-GRĀMATU bibliotēkas 5 gadu jubilejas svinības

3td e-GRĀMATU bibliotēkas 5 gadu jubilejas svinības

12. janvārī plkst. 14.00 Valmieras Integrētajā bibliotēkā notiks 3td e-GRĀMATU bibliotēkas 5 gadu jubilejas svinības un diskusija par lasītprasmes veicināšanu. Tas ir pirmais no vairākiem 3td e-GRĀMATU jubilejas gada plānotajiem pasākumiem. 

Pasākums ir bezmaksas, un aicināti visi interesenti!

Diskusijas dalībnieki:

  • Dace Melbārde, Eiropas Parlamenta deputāte
  • Daiga Rokpelne, Valmieras bibliotēkas direktore
  • Vija Kilbloka, “Zvaigzne ABC” valdes priekšsēdētāja
  • Zane Nuts, rakstniece
  • Aldis Liepa, Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītājs
  • Diskusiju moderēs Gustavs Māziņš.

Kas ir 3td e-GRĀMATU bibliotēka?

2019. gadā tika atklāta 3td e-GRĀMATU bibliotēka, kuras radīšana bija un vēl aizvien ir ļoti nozīmīga visai Latvijas sabiedrībai. Tas ir pakalpojums, kas reģistrētajiem Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem piedāvā bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā. Šo iespēju Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar SIA “Tieto Latvia” un Latvijas publiskajām bibliotēkām.

3td e-GRĀMATU bibliotēka ir brīvi pieejama vietne (adrese www.3td.lv), kur ikviens interesents vēl pirms reģistrācijas var iepazīties ar tās pilno saturu un grāmatām, izlasot priekšskatīšanas fragmentu.  Mūsdienīgs un interesants vietnes izkārtojums, kas vienlaikus ir vienkāršs un  intuitīvi saprotams dažāda vecuma klientiem, arī bez pieredzes virtuālo pakalpojumu lietošanā. Visas grāmatas, kas redzamas virtuālajos plauktos, uzreiz pieejamas lasīšanai, tikai jāreģistrējas. To var darīt personas, kas jau reģistrētas pašvaldību publiskajās bibliotēkās, tām piešķirti e-kataloga autorizācijas dati (lietotājvārds un parole) un nav parādsaistību nevienā no bibliotēkām.

3td e-GRĀMATU bibliotēkas izmantošanu un grāmatu lasīšanu veicina regulāra satura papildināšana. Projekta nosaukumam “Trešais tēva dēls” pieskaņots princips “Katru trešdienu trīs jaunas grāmatas”. Orientēties lielajā e-grāmatu klāstā palīdz viegli lietojamie meklēšanas rīki – darbus iespējams meklēt pēc kategorijas, autora uzvārda un pat vārda, darba nosaukuma.

Piecu gadu laikā pakalpojumu izmantojuši jau gandrīz 20 000 lietotāji, kas reģistrējušies 3td.lv un kopā e-grāmatas lasīšanai ņēmuši 155 690 reizes.

Kā atzīmē kultūras ministre Agnese Logina: “Digitālās bibliotēkas ir nākamais solis, lai šķēršļi starp zināšanām un zinātkāri būtu arvien mazāki.”

Lai sāktu lasīt e-grāmatas, nepieciešams bibliotekāra piešķirts lietotājvārds un parole. Ja šādu autorizācijas datu nav, tad ienāc bibliotēkā vai raksti uz e-pastu biblioteka.info@vb.valmierasnovads.lv. Valmieras Integrētā bibliotēka (visā Valmieras novadā) piedāvā arī attālinātu reģistrāciju – e-grāmatas varēsi sākt lasīt, pat neizejot no mājām!

Par izmantošanu vari uzzināt vairāk video pamācībā vai lietošanas instrukcijā.