Gaujmalietis

• Pievienots: 18.10.2024
  • Sagatavoja: Agita Lapsa, Aiva Zirne
  • Organizācija: Valmieras bibliotēka, Kocēnu pagasta bibliotēka

Izdevējs – Valmieras rajona Ļeņina kolhozs 1987. – 1990. gads, Kopsaimniecība “Kocēni” 1990. – 1992. gads, SIA Kocēni – 1993. gads

Iznāk – 1989. gada sākums – 1993. gads

Periodiskums – 1x mēnesī vai retāk

Valoda – latviešu

Atbildīgais par izdevumu – Ārija Skuja (1987-1988), Dace Lizuma (1989), Andris Magone (1990-1992)

Iespiež – Valmieras tipogrāfija “Liesma”

Tirāža – 400 eks, izņemot 1992. gadā – febr. 800 eks., kad izdevums tiek veltīts kopsaimniecības “Kocēni” pārveidošanas kopsapulcei.

Izdevuma “galva” ļauj izsekot kopsaimniecības juridiskā statusa maiņu laika periodā no 1987. līdz 1993. gadam.

Rakstu un ziņu autori ir atbildīgus amatus ieņemoši vietējas kopienas iedzīvotāji – ciema deputāti, galvenie speciālisti kolhozā un ciema iestāžu vadītāji. Publicētas arī īsas intervijas ar vietējiem darbaļaudīm, veikta viedokļu izzināšana par kādu konkrētu jautājumu. “Gaujmalietim” ir tradicionāla nozīme, tas ir kā sava laika liecība, kurā var ieskatīties notikumos pirms trīsdesmit un vairāk gadiem.

Rakstu autori: Andris Magone – partijas komitejas sekretārs, Aivars Rags – galvenais agronoms, R. Zariņa – Jumaru kompleksa slaucēja, Ingrīda Rozenberga – zirgkope, Jānis Jansons – galvenais dispečers, A. Barkovskis – 2. iecirkņa agronoms, Ņina Zavacka – Kocēnu astoņgadīgās skolas direktora v.i., Alfrēds Vinters – valdes priekšsēdētājs, Skaidrīte Vahitova – Kocēnu ciema TDP izpildkomitejas priekšsēdētāja, Milda Vītola – iecirkņa agronome, Vilnis Burcevs – 1. iecirkņa priekšnieks, Vitauts Staņa – galvenais inženieris, V. Frīdvalde, R. Rozenberga – galvenā ekonomiste u.c.