Aktualitātes / Karīnē Paronjancas gleznu izstāde “Urbānā filozofija” Valmieras Integrētajā bibliotēkā

Karīnē Paronjancas gleznu izstāde “Urbānā filozofija” Valmieras Integrētajā bibliotēkā

No 25. janvāra līdz 28. martam Valmieras Integrētajā bibliotēkā apskatāma mākslinieces Karīnē Paronjancas gleznu izstāde “Urbānā filozofija”.

Izstādes galvenā tēma ir cilvēka eksistence vienotībā ar dabu un dzīves vides pārvērtības progresa un tehnoloģiju ietekmē. Šīs kolekcijas gleznas lielā mērā ir ietekmējis pandēmijas un lokdauna laiks: tajās aktualizēti jautājumi par straujo digitalizāciju, cilvēku izolētību, pārvietošanās brīvības ierobežošanu.

Šajā kolekcijā stilizācija un formas lakonisms ir sasniedzis savu apoteozi. “Urbānā filozofija” – tās ir ietilpīgas, bieži vien ironiskas domas, paustas skatītājam caur vienkāršotām, ģeometriskām formām, kuras tā saskan ar mūsu ikdienišķās rutīnas estētiku. Daudzas no izstādē aplūkojamajām gleznām tapušas kā daļa no gleznošanas performancēm zīmīgās pilsētvides vietās – pamestā lidostā, izpostītā siltumnīcā, Rīgas Botāniskajā dārzā un uz radiostacijas jumta.

Karinē Paronjanca ir regulāra starptautisko izstāžu dalībniece kopš 2005. gada, ir bijušas vairāk nekā 25 personālizstādes gan Latvijā, gan ārzemēs. Aktīvi piedalījusies grupu ekspozīcijās, ieskaitot starptautisku izstādi galerijā “Crous-Beaux-Arts” (Parīzē). Karinē darbi iekļauti privātās kolekcijās visā pasaulē. Viņas darbi ir dekoratīvi, ornamentēti un ļoti krāsaini, pieblīvēti ar detaļām. Viņai patīk strādāt ar košām, dzidrām krāsām, izmantojot visu paletes bagātību.

Visus izstādē iekļautos mākslas darbus iespējams iegādāties, sazinoties ar izstādes rīkotāju “Galerija Laipa”, Karlīni Cercinu, mob.26169449; e-pasts: karline.cercina@gmail.com.