Aktualitātes / Bērnu apkalpošanas nodaļā pieejamas grāmatas vieglajā valodā bērniem un jauniešiem

Valmieras integrētā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo bibliotēku (LNerB) un Vieglās valodas aģentūru piedāvā iespēju tepat Valmierā Bērnu apkalpošanas nodaļā saņemt grāmatas vieglajā valodā bērniem un jauniešiem.

Piedāvājumā:

• R. Blaumanis “Velniņi”
  • Latviešu tautas pasaka “Eža kažociņš”
  • “Dullais Dauka un citi”, kur apkopoti piecu latviešu autoru darbu fragmenti: Sudrabu Edžus “Dullais Dauka”; Jāņa Poruka “Kukažiņa”; Jāņa Akuratera “Kalpa zēna vasara”; vairāki stāsti no Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltās grāmatas” un no Annas Brigaderes “Anneles stāstiem”. Teksts ir adaptēts trešajā – sarežģītākajā vieglās valodas līmenī. Grūtākie un mazāk zināmie vārdi ir skaidroti uzreiz tekstā, bet grāmatas beigās pieejama apkopota skaidrojošā vārdnīca.
  • G. Bite “Glezna”
  • “Ieva” – grāmatā stāstīts, kā meitene kļūst par pieaugušu sievieti un kā viņai rūpēties par sevi.
  • “Aleksis” – grāmatā stāstīts, kā zēns kļūst par pieaugušu vīrieti un kā viņam rūpēties par sevi.

Izvēlies grāmatu sev vai kādam, kuram tas ir nepieciešams!