Aktualitātes / Dzejas diena 2023 Valmierā

Dzejas diena 2023 Valmierā

Valmieras bibliotēka 2023. gada 14. septembrī plkst. 14.00 aicina uz dzejas lasījumiem un tikšanos ar dzejniekiem. Dienas pirmajā pusē  dzejnieki viesosies  Valmieras skolās un pansionātos. 14.00 notiks dzejas pusstunda Valmieras muzejā un vakarā, plkst. 18.00, Valmieras Integrētajā bibliotēkā Autoru vakars ar izaicinošu nosaukumu “Skumbrijas acis jums šovakar…”, kas radies, lasot Dzejas dienas dalībnieces Agritas Grīnvaldes dzejoli.

“ skumbrijas acis jums šovakar
gaisma ir tomātu mērce uz koku dakšiņām
vai ņemsiet manu zvīņaino ādu un liksiet uz melnās maizes
vieglām vakara uzkodām
tāpat nāks mēness
ar spožu skalpeli sagraizīs…”

Agrita Grīnvalde

Dzejas dienas dalībnieki – dzejnieki: Tamāra Skrīna, Viks, Daina Sirmā, Aivars Ustups, Agrita Grīnvalde (Sigulda), Jānis Rokpelnis (Cēsis). Autoru vakarā par muzikālo noskaņu rūpēsies akordeonists Māris Rozenfelds. Vakaru vadīs Valmieras drāmas teātra aktieris Rūdis Bīviņš.

Programma

11.30 -12.30 Dzejnieki viesojas skolās un pansionātos

14.00- 14.30 Dzejas pusstunda Muzeja semināra telpā “De Woldemer”.

18.00 – 19.30 Autoru vakars “Skumbrijas acis jums šovakar…”

Vakaru vada Valmieras drāmas teātra aktieris Rūdis Bīviņš.

Par muzikālo noskaņu rūpējas akordeonists Māris Rozenfelds

Dzejas lasījumus bibliotēkā būs iespējams klausīties arī tiešraidē bibliotēkas Facebook lapā un YouTube kanālā.