Jaunākās grāmatas / Kirana Milvuda Hārgreiva – Džūlija un Haizivs

Kirana Milvuda Hārgreiva – Džūlija un Haizivs

“Džūlija un haizivs” ir mūsdienīgs, vienlaikus lirisks un spirdzinošs stāsts, kura galvenās tēmas ir attiecības ģimenē, kurā vecāki cenšas veltīt pietiekamu vērību pusaugu meitai, vides un ekoloģijas jautājumi, mentālās veselības problēmas un dažādu kultūru pārstāvju dzīve vienā kopienā. Stāsta galvenā varone Džūlija vasaru pavada uz nomaļas salas Šetlendu arhipelāgā, kur tēti atvedis darbs, bet mamma, jūras bioloģe, apņēmusies notvert reti sastopamo un mītisko ilgdzīvotāju – Grenlandes haizivi, lai atklātu tās nemirstības noslēpumu. Džūlija iepazīstas ar Kinu – zēnu no indiešu ģimenes, kura saimnieko salas vienīgajā pašapkalpošanās veļas mazgātavā, kuras telpās atrodas arī vietējā bibliotēka. Kina aizraušanās ir astronomija, un skaidrās naktīs zvaigznes vislabāk redzamas no bākas, kurā vasaru jāpavada Džūlijai. Savukārt meitene ir pārliecināta, ka “okeānā ir vairāk noslēpumu nekā debesīs. Mamma man stāstīja: kad ūdens ir rāms un tā virsmu dursta zvaigznes, daži no debesu noslēpumiem sabirst jūrā un pievienojas tās mistērijām. Kad mēs dzīvojām bākā, es pāri balkona margām ar savu garkāta krabju ķeramo tīklu mēģināju tās nozvejot, bet man nekad neizdevās.” Grāmatā skartas vairākas mūsdienu sabiedrībā aktuālas tēmas– vēstījums neuzbāzīgi, tomēr spilgti un tēlaini aprāda, kādu ietekmi cilvēki atstāj uz dabu un apkārtējo vidi, ļauj ielūkoties varoņu iekšējā pasaulē, savstarpējās attiecībās, akcentējot mentālās veselības nozīmību.

Bibliotēkā pieejamie eksemplāri

Jaunieguvumu arhīvs Bērnu apkalpošanas nodaļā