Aktualitātes / Agneses Kurzemnieces gleznu izstāde “Mākoņu skaitītājas”

Agneses Kurzemnieces gleznu izstāde “Mākoņu skaitītājas”

No 16. oktobra līdz 15. decembrim Valmieras Integrētās bibliotēkas telpās apskatāma Agneses Kurzemnieces (1973) gleznu izstāde “Mākoņu skaitītājas”.

“Man māksla ir meditācija un arī komunikācijas veids. Izmantojot universālus notikumu un personisku stāstu krustpunktus, izmantojot simboliskus un sirreālus elementus, es veidoju vizuālus stāstus, kas sajauc realitāti un iztēli, cenšoties veicināt empātiju un izpratni.”

A. Kurzemniece

Šobrīd Agnese aktīvi pievēršas akrila glezniecībai, turpinot gleznot un attīstot tēmas grafikas darbos, kuru centrā ir sieviete un viņas pasaule. Ar saviem grafikas un glezniecības darbiem Agnese ir piedalījusies daudzās vietējās un starptautiskās izstādēs.

Vairāk par mākslinieci:
Personālizstādes
2023 – “Mākoņu skaitītājas” / Mākslas galerija “Bazar’t” (Rīga, Latvija)
2021 – “Innuendo” / art gallery “LAIPA” (Valmiera, Latvija)
2013 – “Sievišķīgās vājības” / Mākslas galerija “Pegazs” (Rīga, Latvija)
Ģimenes izstādes:
2019 – “Sinerģijas” / Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs (Daugavpils, Latvija)
2017 – “KOPĀ / Tālāk” / mākslas galerija “Jūras vārti” (Ventspils, Latvia)
2016 – “KOPĀ” / Jūrmalas pilsētas muzejs (Jūrmala, Latvija)
Izglītība:
2012: Non-toxic Intaglio darbnīca, Capileira, Spānija
1996 – 1998: maģistrantūras studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas darbnīcā
1991 – 1996: bakalaura studijas, Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļa
1991: apmaiņas programma Darhemas mākslas skolā Lielbritānijā.
1984 – 1991: J. Rozentāla Rīgas mākslas skola.