Aktualitātes / Antras Ivdras gleznu izstāde “Ūdens raksts”

Antras Ivdras gleznu izstāde “Ūdens raksts”

Valmieras Integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 19. aprīlim skatāma gleznotājas Antras Ivdras gleznu izstāde “Ūdens raksts”.

“Ūdens un laika plūdums, mūžīgā kustība un nepārtrauktība, ūdens kā robeža citai materialitātei, ūdens kā refleksija… Viļņu līniju horizontāles un vertikāles reflektējot rada kustību, kurā iekodēts laika apcerīgums un mūžīgā transformācija, enerģija, pārmaiņas un attīrīšanās. Ūdens, kā viens no senākajiem dzīvības simboliem, ūdens kā universs un materiālās pasaules mainīgā daļa, matērijas nemitīgā rašanās un transformācija, eksistences un aiziešanas plūsma. Manu darbu ierosmes avots ir dabā esošas formas, kas aicina skatītāju vērot glezniecības izaicinājumu – atveidot realitātes pašekspresiju” par izstādi stāsta māksliniece.

Antra Ivdra absolvējusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības meistardarbnīcu. Humanitāro zinātņu mākslas maģistra grādu ieguvusi 2013. gadā. Kopš 1993. gada regulāri piedalās izstādēs, plenēros, simpozijos un projektos Latvijā un ārvalstīs. Māksliniece ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Sarīkojusi vairāk kā 10 personālizstādes, piedalījusies grupu izstādēs Latvijā Austrijā, Bulgārijā, Grieķijā, Rumānijā, Vācijā u.c.

Nozīmīgākās personālizstādes:

“”Udens raksts”, galerija BazArt, Rīga (2023), “Ūdens raksts”, Jūrmalas pilsētas muzejs (2019); “In Touch”, Mondi galerija, Vīne, Austrija; “Mākslinieks rezidencē” izstāde, Pohlarna, Austrija; “Nedēļa sākas ceturtdien”, Jaunmoku pils (2015.), Tukuma raj., Latvija; “Vakardienas aizgājušie kuģi”, Talsu muzeja izstāžu zāle (2013.), Latvija; “Mithomorfoloģija” galerija Pegazs, Rīga, Latvija (2012.); “Personīgi”, Tukuma mākslas muzejs, Tukums, Latvija (2011.); “Ūdens raksts”, galerija Durvis, Tukums, Latvija (2006.); Gleznu izstāde Tukuma Mākslas muzejā kopā ar M. Vaičunas (2004.), Tukums, Latvija; Projekts “Deja”, Jaunmoku Pils, galerija : “Durvis”, Tukuma raj., Latvija (2003.);

Darbi kolekcijās: Tukuma mākslas muzejs, Latvija; Lietuvas Mākslinieku Savienības galerija; Plovdivas Mākslinieku Savienības galerija, Bulgārija; Lučiāno Benetton kolekcija “Imago Mundi”, galerija “Pod Pjatka”, Polija, Zervas mākslas galerija, Grieķija.

Privātkolekcijās: Austrija, Vācija, Zviedrija, Dānija, Somija, Polija, Krievija, Grieķija, Latvija, Rumānija, Bulgārija.

2021. – nominācija Starptautiskā glezniecības izstādē “Es un jūra”;

2018. – nominācija Starptautiskā papīra mākslas izstādē, Sofija, Bulgārija;

2013. – nominācija Starptautiskais mākslas simpozijā – konkursizstādē “Atelier an der Donau”, Austrijā, Pochlarnā;

2003. – Valsts Kultūrkapitāla fonda radošā stipendija, projekts “Deja”.

Visus izstādē iekļautos mākslas darbus iespējams iegādāties, sazinoties ar izstādes rīkotāju “Galerija Laipa”, Karlīni Cercinu.

Papildus informācija:

Karlīne Cercina