Aktualitātes / Ar putnu čivināšanu, Barišņikovu dejām un spēcīgām dzejas rindām pavadīta Dzejas diena

19. septembris Valmieras Integrētajā bibliotēkā tika pavadīts dzejas zīmē.

No rīta bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā ar jaunākajiem lasītājiem tikās dzejniece Inese Zandere. Autore iepazīstināja ar saviem dzejoļiem par putniem, aizrāva ar dzejoļiem par automašīnām, kā arī izaicināja bērnus atpazīt putnus īpašā dzejoļu viktorīnā. No jaunākajiem lasītājiem izskanēja arī ideja nākamajam dzejoļu krājumam – par futbolu.

Fotogaleriju no pasākuma bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā var apskatīt ŠEIT.

Savukārt vakarā, saules staru apspīdētajā Valmieras Integrētās bibliotēkas otrajā stāvā ar lasītājiem tikās dzejnieki Aivars Ustups, Inese Zandere, Žebers, Inga Ērika Pētersone, Daina Sirmā, Agnese Rutkēviča un Tamāra Skrīna. Pasākumu vadīja dzejniece Agnese Rutkēviča, savukārt par muzikālo noskaņu rūpējās pianists Imants Točs. Viesus ar īpašu deju uzvedumu sagaidīja Valmieras Kultūras centra mūsdienu deju grupa “BALTĀ” Lindas Mīļās vadībā.

Pirms dzejnieku uzstāšanās pasākuma apmeklētājiem dzeju lasīja Valmieras Valsts ģimnāzijas dzejas sacensības (slama) uzvarētāji Demija Šakurova, Kristiāns Cīrulis un Andris Livčans.

Fotogaleriju no Autoru vakara pasākuma var aplūkot ŠEIT.

Tā kā šogad Dzejas dienu motīvs ir “Dzeja dejo!”, pirms vakara pasākuma dzejnieki Inese Zandere, Žebers, Inga Ērika Pētersone, Daina Sirmā un Tamāra Skrīna viesojās Vecates pagasta bibliotēkā, kur dzejniekiem un vietējiem vecatiešiem bija iespēja piedzīvot dejas uzveduma “Barišņikovi DEJO un  DZEJO” daļu, kā arī padalīties ar savu daiļradi.

Fotogaleriju no pasākuma Vecates bibliotēkā var aplūkot ŠEIT.